Më mbaj mend (për 1 muaj)


Ramadan Krasniqi, Nysret Muçiqi & Corona - Destan Begu

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Destan Begu".
3. Video është e këngës "Destan Begu", por nuk këndohet nga Ramadan Krasniqi, Nysret Muçiqi & Corona.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Ramadan Krasniqi, Nysret Muçiqi & Corona - Destan Begu  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  11

Komente

Asnjë Koment

Më Shumë Nga

Corona

Më Shumë Nga

Nysret Muçiqi

29/12/1996

1996-12-29T12:30:20+00:00I
Destan Begu pe këqyr-o sahatin
N´Rahovec ou e kem konakun
N´Rahovec more na e kem-o konakun
Me-u pajtu-e oh me Sallangjakun

II
Sallangjaku ne divanhane ai
Aman Beg ou pash jeten tane

III
Aman Beg more pash jeten tane
Mos um shtin ou sante n´hapsane

IV
Mos u shtin-o mor me fjet-o me kali
Ta dhash besen o mor po ta fali

V
Po ta fali more me i par-o pistole ai
Piqem zot o n´hasmin pa nore

VI
Piqem zot more N´Abdullah Agen
Që jau matke o burrave shtagen

VII
Se mem ra se duroj-o as baben
Pe duroj oh Abdullah Agen

VIII
S´ta ves vlla more e djegu krejt-e
Ai me u rrehë burri oh more ish kjamet-e


Më Shumë Këngë Nga Ramadan Krasniqi (Dani):

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet