Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ramadan Krasniqi (Dani) - Parajsen Mos E Kerko Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  20

Tani endrra me nuk shoh
Veten nuk e njoh
Sa shum kam ndryshu
I braktisur ne kete bote
E shkon koha kotmke lendu
Si kur nata kur ska Hene
Ti mua mke len asgje pa me thene
Flas me vete si i marre
Une nuk jom mekatar
Ne ferr digjem i gjalle

Ti parajsen kurr mos e kerko
Vazhdo me tutje mekato
Braktise ate qe te do

REF..x2
Mos kerko ti meshire
Se zemra ime nuk ta fal
Te lutem lem te qete
Dhe mos me thuaj asnje fjale
Tani eshte vone dhe ti ne ferr
Do lash mekatat tua
Jo nuk te falnuk te dua

Tani endrra me nuk shoh
Veten nuk e njoh
Sa shum kam ndryshu
I braktisur ne kete bote
E shkon koha kotmke lendu
Si kur nata kur ska Hene
Ti mua mke len asgje pa me thene
Flas me vete si i marre
Une nuk jom mekatar
Ne ferr digjem i gjalle

Ti parajsen kurr mos e kerko
Vazhdo me tutje mekato
Braktise ate qe te do

REF..x2
Mos kerko ti meshire
Se zemra ime nuk ta fal
Te lutem lem te qete
Dhe mos me thuaj asnje fjale
Tani eshte vone dhe ti ne ferr
Do lash mekatat tua
Jo nuk te falnuk te dua


Ky tekst u dërgua nga  Ado2011   Eliosshuli

Ramadan Krasniqi (Dani) - Parajsen Mos E Kerko
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Parajsen Mos E Kerko".
3. Video është e këngës "Parajsen Mos E Kerko", por nuk këndohet nga Ramadan Krasniqi (Dani).
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ramadan Krasniqi (Dani):


Komente 1