TEKSTESHQIP

Ramadan Krasniqi (Dani)
Parajsen Mos E Kerko
Lyrics

Tani endrra me nuk shoh
Veten nuk e njoh
Sa shum kam ndryshu
I braktisur ne kete bote
E shkon koha kotmke lendu
Si kur nata kur ska Hene
Ti mua mke len asgje pa me thene
Flas me vete si i marre
Une nuk jom mekatar
Ne ferr digjem i gjalle

Ti parajsen kurr mos e kerko
Vazhdo me tutje mekato
Braktise ate qe te do

REF..x2
Mos kerko ti meshire
Se zemra ime nuk ta fal
Te lutem lem te qete
Dhe mos me thuaj asnje fjale
Tani eshte vone dhe ti ne ferr
Do lash mekatat tua
Jo nuk te falnuk te dua

Tani endrra me nuk shoh
Veten nuk e njoh
Sa shum kam ndryshu
I braktisur ne kete bote
E shkon koha kotmke lendu
Si kur nata kur ska Hene
Ti mua mke len asgje pa me thene
Flas me vete si i marre
Une nuk jom mekatar
Ne ferr digjem i gjalle

Ti parajsen kurr mos e kerko
Vazhdo me tutje mekato
Braktise ate qe te do

REF..x2
Mos kerko ti meshire
Se zemra ime nuk ta fal
Te lutem lem te qete
Dhe mos me thuaj asnje fjale
Tani eshte vone dhe ti ne ferr
Do lash mekatat tua
Jo nuk te falnuk te dua

DËRGOI: