TEKSTESHQIP

Rapsodi
E Di Qe Te Pelqen
Lyrics
(Feat. Buja & D.o.G.)

rapsodi: yeh te pelqen te jesh me rapsodin
yo te jesh me mua ti ke qef te pelqen d.o.g

d.og ref:
e di ti ki qef e di te pelqen
te jesh bashk me mu ndhom tem 4x (background)

rapsodi:
zemer je shum hot
me ty une ne ket nat
te dy ne ne krevat
tirons prishtinalie
une te dua ti dije
dashurin degjoje shihe
sdoje dhe doje lojen bukur nuk e loje
me dhe edhe pse sdoje
ti vet si 1 trup i nxeht mu afrove me ngadale
zemer me fal po kerkoj duhet ta marr
ske afat te gjat per te vendosur
zgjidhjen e persosur me ke plagosur
hajde si nje ngjal duke duke u zvarrosur
duart ne flok koken ne tok
sex i cmendur po dridhet kjo bot
vazhdon heroike shum simpatike
trupin elastike kthehu pse ike
kthem edhe 1 her sex si at'her
si ty jo nuk ka as si mua ska te tjer

d.og ref:
e di ti ki qef e di te pelqen
te jesh bashk me mu ndhom tem 4x

buja:
e di qe te pelqen
spo tzinet veni ven
qu bonu gati qe fati shkojna ndhom tem
e mbylli deren me dry
ca boj une per ty
ti heki rrobat e trupit numro dej ndy heh
me sy e sheh xhenetin per ty e harroj rrepin
jo moj vec hajgare per ty e prishi krevetin
jemi per njoni tjetrin sikur uji per peshkin
qato femnat tjera zemer mos ja no veshin
se ato vec t'rrejn buja esht qitu nven
ato i kap xhelozia kur ti je ndhom tem
me drit tfikur zinxhir i lidhur
duke loz me at senin dejsa po ngritum
jam i halitur buja o lazdran
po vrej qe ki qef po vrej qe po ma han
provama me sy un ta kthej shkojna ndom tem
tararam tararam t lyj me ajrokrem

d.og ref:
e di ti ki qef e di te pelqen
te jesh bashk me mu ndhom tem 4x

rapsodi:
shikoje kejt emocjonin
dhe ndiqe kejt aksionin
afrohu pak ma afer te tregoj edhe kampjonin
madje vet tpata kerkuar zemer ti me ke ftuar
mos me dil tani nga fjala mos me bej si 1 te huaj
ok yovazhdojm ne tej
dua te ngre temperaturen dhe me pas te te zberthej
dua te ndjej cdo gje te dridhur
dua te kem ne mendje cdo te thirrur
sic ta thash edhe me par zemer vet ti me ke thirrur
do t'mesoj cdo sekret
se jam i mbushur me pervoj
dot mesoj si te levizesh
dhe si ta marresh ne goj
1 lloj do jemi si un edhe ti
ti se di se cfar esht dhimbja
kjo per mua ska rendesi
me pasjon te nxeht zemer vet ma jep
ma jep vetem mua vetem mua me perket
me lezet e tund beybe mbrapa si llokum
nuk te ka njeri tjeter zemer te kam vetem un

d.og ref:
e di ti ki qef e di te pelqen
te jesh bashk me mu ndhom tem 4x

outro:
te pelqen te pelqen hahah rapsodi buja d o g

DËRGOI: