A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  116
  • Emri i Vërtetë:
  • Bujar Xhemajli
  • Vendlindja:
  • Prishtinë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Sh.B.A. 
BIOGRAFIA: Buja është një këngëtar dhe autor këngësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Bujar Xhemajli lindi në Prishtinë pastaj emigroi në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Bujar Xhemajli ndryshe i njohur si Buja ka filluar të merret me Hip Hop qysh në vitet 2000. Ai bën pjesë në grupin më të madh shqiptar "The Bloody Alboz" apo "Shqipet e Pergjakshme" në krye me rep artistin më të madh Viktor Palokaj apo ndryshe Rebel a.k.a. Unikkatil, dhe në grupin Zingjirt i formuar nga Buja, Vz & DREN në vitin 2006. Më datë 17 Tetor 2008, D.o...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Anëtar i labelit

T.B.A.

Ish-Anëtar i grupit

Zinxhirt

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtare

Mixtape: Rr.R.R.Rr (2013)

Dashni Per Adhurus, Inati Per Inatqor (2008)


» Dërgo Një Këngë »

All My Alboz

Autor i këngëve

Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko Më Shumë

Artistë Të Ngjashëm:

Cyanide

Jeton

Presioni

Bx-A

Dren (D.o.G.)

AB-MC

Kobra aka Helmusi

N.A.G

Izi

Mr.Trimi


Tags: Buja, Zingjirt, Bujar Xhemajli

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019