Më mbaj mend (për 1 muaj)

Real K - Sa T'jem Gjallë (Feat. Red Bloody)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Ref X2:
Jeta ime ne ket jet
me kalon mua shum dhimbje
do te kujtoj me mall deri sa t'jem gjall

Mos i beso askujt mos e urrej veten
Por me beso mua qe ta fala jeten
Edhe pse jam larg kjo nuk me pengon
Largesia na nda dashuria na bashkon
Mos qaj zemra imes'dua ti shoh syt me vaj
un te pata ne doren time por nuk dita t'mbaj
Keto fjal qe po ti shkruj mos ja shkruj askujt
Se zemra ime esht e jotja e jo e gjithkujt

Nuk te them te dua vetem ashtu kot
Un te them te dua me zemer t'plot. X2

Ref X2:
Jeta ime ne ket jet
me kalon mua shum dhimbje
do te kujtoj me mall deri sa t'jem gjall

...sa te jem gjallë!

Ne mendjen tem veq dy data i kom
Njana kur u pam e tjetra kur u ndam
Dua sonte qe te shoh ne enderr dhe te thrras ne emer
Se per mu ne ket bot ti je e vetmja femer
Te me duash nuk te detyroj
duam n'zemer nese e meritoj
Kur jam i vetmuar veq n'ty mendoj
nuk e di a e kom drejt apo po gaboj
Te lutem mos shko s'dua te kem lot n'sy
te lutem mos shko s'dua t'jetoj pa ty
Nese je vetmuar qendro ne kujtime
Se pse aty afer e ndjen zemren time

Ref X2:
Jeta ime ne ket jet
me kalon mua shum dhimbje
do te kujtoj me mall deri sa t'jem gjall


Ky tekst u dërgua nga  TrimjaA


Nuk kemi video për këtë këngë.


Real K
Featuring: Red Bloody
Publikimi: 08/02/2011


Real K - Sa T'jem Gjallë
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Sa T'jem Gjallë".
3. Video është e këngës "Sa T'jem Gjallë", por nuk këndohet nga Real K.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Real K:


Komente 0