Më mbaj mend (për 1 muaj)

Redon Makashi & Mira Konçi - Ndoshta Ishte Dashuri Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  13

Një enigmë jetova në skenë
Zemrën shpesh ma shqetëson për cudi
Një vështrim i fshehtë notat ngatërroi
I kujt ish, nuk e di

Nuk më njohe dot jo
Ndonëse të prita shumë
Ndjenjë e parë ishte kjo
Të shikoj një çast

Dhe pas shfaqjes sërisht në këtë sallë
Mes kaq sysh unë kërkoj kush je ti
Shpejt mbi supe vështrimi kaloi
Nuk të pashë përsëri

(refren)
Nuk më njohe dot jo
Ndonëse të prita shumë
Ndjenjë e parë ishte kjo
Të shikoj një çast, një çast, një çast
Ty të ëndërroja pranë
Vetëm kaq...

Dhe vjen një ditë
Një ndjenjë e fshehtë lind tek ne
Që di ti flasë
Vetëm zemrës që po na rreh

Dhe koha shkon
Kjo ndjenjë e fshehtë zgjon veç mall
Sërisht kujton, veten pyet përse vallë?
--------------------

Dhe pas shfaqjes sërisht në këtë sallë
Mes kaq sysh unë kërkoj kush je ti
Shpejt mbi supe vështrimi kaloi
Nuk të pashë përsëri

(Refreni)

Nuk u njohëm dot jo
Faj nuk ke ti
Një enigmë mbetet
Që zgjidhje s'gjetëm unë dhe ti
Ndoshta ishte dashuri...


Redon Makashi & Mira Konçi - Ndoshta Ishte Dashuri
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ndoshta Ishte Dashuri".
3. Video është e këngës "Ndoshta Ishte Dashuri", por nuk këndohet nga Redon Makashi & Mira Konçi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Redon Makashi:


Komente 0