Më mbaj mend (për 1 muaj)

Redon Makashi - Ditari (Feat. Vullnet Ibraimi)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  51

Unë nisa të mendoj,jetën të shfletoj
Me mall rininë e humbur,të kujtoj
Librat e fëmijërisë,vetëm po lexoj
Në ëndrra pa fund,mes tyre jetoj

Aty ndodhem unë,e gjithë kjo jetë
Më duket si në përrallat,një mijë e një netë
Jeta të lëkund,sido që të jetë
Prapë them është e bukur shumë

(Refreni,2 herë)
Dhe zemra ime copë-copë,u tret në gjoksin tim
Prandaj ju them,jetoni rininë
Sepse ajo njëherë vjen dhe vetëm një herë shkon
Në moshë të thyer,veç atë kujton

Unë nisa të mendoj,jetën të shfletoj
Me mall rininë e humbur,të kujtoj

Aty ndodhem unë,e gjithë kjo jetë
Më duket si në përrallat,një mijë e një netë
Jeta të lëkund,sido që të jetë
Prapë them është e bukur shumë

Refreni

Sa mall ka mbetur nga ajo kohë kujtoj me nostalgji
Mes lotësh prek ditarin tim
Thënia e famshme më vjen ndër mend
Të jesh,a të mos jesh
Ajo moshë me nuk vjen

Dhe zemra ime copë-copë,u tret
Prandaj ju them,jetoni rininë

Refreni,2 herë

Në moshë të thyer veç atë kujton (2 herë)


Ky tekst u dërgua nga  iviboy2001Redon Makashi
Featuring: Vullnet Ibraimi
Renditja: Top 200
Publikimi: 01/12/2012
Festivali: Netët E Klipit Shqiptar 13
Video Produksioni: Power Production


Redon Makashi - Ditari
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ditari".
3. Video është e këngës "Ditari", por nuk këndohet nga Redon Makashi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Redon Makashi:


Komente 1