TEKSTESHQIP

Redon Makashi
C'me Ndodh Pa Ty?
Lyrics

Hapa syte edhe u zgjova
nuk e di u tremba per nje cast
ishte nate e gjate
Hapa driten te shikoja
Po ty nuk te kisha me ne krahe
Kishe shkuar larg
Mendja me shkon vec tek ty
Valle ku mundesh ti te jesh tani
a mos valle
a mos valle kto momente
po m'kalon k'te nate me tjeter njerii

S'mbesohet ajo qe krijesa ime
s'mbesohet ajo me don vetem mua
mundohem ta qetsoj pak shpirtin tim k'te nate
se ndonje dite dot shoh prap

iku dhe nje nate pa ty
edhe neser po keshtu dot jete
me mire dot harroj
epo smundem dot e dashur
neser mbrema prap ti do me zgjosh
duke mos e patur trupin tend te ngrohte
Mendja me shkon vec tek ty
Valle ku mundesh ti te jesh tani
a mos valle
a mos valle kto momente
po m'kalon k'te nate me tjeter njerii

S'mbesohet ajo qe krijesa ime
s'mbesohet ajo me don vetem mua
mundohem ta qetsoj pak shpirtin tim kte nate
se ndonje dite dot shoh prap

Edhe kur te gjej kurre sdo te leshoj
dot shtrengoj pas vetes time
shume fort
shume fort
shume fort
shume fort

DËRGOI: