TEKSTESHQIP

Redon Makashi
Se Do Ti Them Asaj
Lyrics

Ja zilja ra, ora mbaroj
mezi po pres, qe ta takoj
dhe vajza duket, me cant' ne dor'
dhe si nje flutur ajo vrapon (2x)

REF.:
Se do ti them asaj
te dua ty moj vajz'
se do ti them asaj
te dua ty moj vajz'
...ty mooooj vajz'

Midis te tjerve shpejt un' dalloj
shoh syt e saj qe s'jan te qete
dhe me kerkojn'
dhe vajza duket
me cant' ne dor'
dhe si nje flutur, ajo vrapon,

Dhe ja drejt meje nis e nxiton
Me syt' e saj s'jan' te qet' me kerkon
dhe vajza duket me cant' n dor'
dhe si nj flutur ajo vrapon....

REF.:
se do ti them asaj
te dua ty moj vajz
se do ti them asaj
te dua ty moj vajz
....ty moj vajz...

DËRGOI: