Më mbaj mend (për 1 muaj)

Rei Bezhani - Dashni E Rrallë Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Dashni e rrallë
Shpesh vi në k’të qytet ku çdo gur më thërret.
Ktu kam unë një sekret, zemra jo dot se fsheh.

Bashkë me zambakët çel edhe ti çdo pranverë.
Bashkë me një lum që rrjedh shpirtin kam në Prizren.

Ref:
Do mbetesh e pamundur dashnia ime humbur
por unë gjithmonë do t’kthehem do t’kërkoj, për çdo ditë,
në çdo rrugicë, me shiju puthjen tonë.

Bashkë me zambakët çel edhe ti çdo pranverë.
Bashkë me një lum që rrjedh shpirtin kam në Prizren.

Ref:
Do mbetesh e pamundur dashnia ime humbur
por unë gjithmonë do t’kthehem do t’kërkoj, për çdo ditë,
në çdo rrugicë, me shiju puthjen tonë.


Ky tekst u dërgua nga F


Nuk kemi video për këtë këngë.


Rei Bezhani
Publikimi: 01/07/2021
Festivali: Zambaku I Prizrenit
Muzika: Eriona Rushiti
Teksti: Eriona Rushiti
Orkestrimi: Enis Mullaj


Rei Bezhani - Dashni E Rrallë
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dashni E Rrallë".
3. Video është e këngës "Dashni E Rrallë", por nuk këndohet nga Rei Bezhani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Rei Bezhani:


Komente 0