A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Top 200

Remzie Osmani - Sokoli I Nanes


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  15

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

20/07/2015

2015-07-20T17:05:18

Muzika & Teksti:

Kreshnik Avdiu

Orkestrimi:

Artan Mezini (Arti Rec)

Video Produksioni:

EMF Creative

Këngë e albumit:

"Merre Zemrën Time"

Pjesëmarrëse në

Zhurma Show 2015


Sot e zgjata doren
E preka ftyren tane
Pse po më thojnë
Çe je ti
E ta ledhatova
Me kto durtë.e mia
Çë i ka tha kjo pleqni
Jo o bir i nanës
Jo o bir i nanës
Pasha zotin ky sje ti
Asht një bronz i ftohtë
Çë i ngjan zemres sime
Çë si akull mu ka ngri

Ref
Jam.mërzit sokoli nanës
Pleqnia më.ka lodhë
Si dikur në dritë të hanës
Malli më ka marre me ty me folë
Edhe po flas me jetimat
Çë i ke lanë
Mka marrë malli me ni zanin tande

II
Po e pres unë diten
Me ardhe afer teje
Tjetren botë me u bashku
Në andrrat e mia
Ti vjen afer meje
Thua nanë sa mki mungu
Kujtoj amanetin
Nanë nese unë vritem
Sdu met pa kush lotë në sy
Ah çka me i ba zemres
Ma shumë po mërzitem
Kur po i shoh jetimat në shpi

Ref


Ky tekst u dërgua nga  Beni
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019