TEKSTESHQIP

Remzie & Nexhat Osmani
Mos Harro
Lyrics
(Feat. Shpat Kasapi, Saranda & Antigona)

shpatii:
Ka shum koh etjen time,
e shuaj me lot

Nexhat:
Ka shum koh një fjal zemre askush nuk ma thot (2x)

Refrain:
Mos harro se tash jetuam bashk mëngjeset na kan zbardh,
të kam dashur 'dhe at'her,
kur t'kam prit e nuk ke ardh
të kam dashur 'dhe at'her kur t'kam prit dhe nuk ke ardh

Remzie:
Ka shum dit që e pres djellin
tma shkrij borën n'zemër
Ka shum net që buza ime
përshpërit një emër (2x)

Refrain:
Mos harro se tash jetuam bashk mëngjeset na kan zbardh,
të kam dashur 'dhe at'her,
kur t'kam prit e nuk ke ardh
të kam dashur 'dhe at'her kur t'kam prit dhe nuk ke ardh

DËRGOI: