Më mbaj mend (për 1 muaj)


Remzije Strumcaku - Shprehu
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Shprehu".
3. Video është e këngës "Shprehu", por nuk këndohet nga Remzije Strumcaku.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Remzije Strumcaku - Shprehu Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  9

Teksti:

Arsim Bunjaku

Orkestrimi:

Nexhat Mujovi (Wirusi)

Komente

Asnjë Koment

03/03/2017

2017-03-03T16:00:06+01:00

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Shprehu" kënduar nga Remzije Strumcaku.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 7 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
7

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Rameka - Shprehu

Deri sa une tjem gjall
Sfidat me sharr un perball
Dita ka ardh un me kall
Dita ka ardh un mu ngjall

Foli tverten jo prall
Mduket mu popull budall
Reperat ma fallco dhe delet ju sillen verdall
Reperat ma fallco dhe delet ju sillen verdall

Ja se ku kemi shok ardh
As qe ja vleni m'ju sha
Nuk asht se si duken mu pa
Shiten por sjan asigja

Sfidat qe kam nket dynjah
Nese e ndjeku e nxah
Sdi di a kuptoni ju gja
Qellimi fitimi ktu pra

E nese sme doni shok thoni ça tdoni se stilin e njejt kam me ba
Shum ma real se idollin qe ndjek dhe di qe ty djeg shok kjo gja

Emrin me nder un e laj
Repin e shtrylli e thaj
Fleten ngjyrosi e qaj
Peshen mbi shpatull e maj
Peshen mbi shpatull e maj

Doni dicka ma detaj?
Reperat I korri si ju. "Autokombanj"
Veprat qe I bani ju ktu, Marre deri rraj/ rreni deri nrraj/ fallco deri nrraj/

Shitesh per mal ta baj fush un' e din
Vargjet dej ngush une tmush e n'trishtim
hapi sinjalin, parakalim
Me korr e me ça shoku kam obligim

Ky fakt jo trillim edhe pak merr msim
Ky repi real edhe tujat vajtim
Mendon se ke mrri une tshoh si deshtim/

lajmroj ata gjin...

Nuk ndjeku un turmen
Vetem baj udhen
Ska ktu reklama shikoma mu punen
T'tham gati per tdielen e baj gati un tshtunen

Bi un Breshri me kto rreshta
Bini si gjethet te vjeshta
Shitesh si king o sa qesha
lvizjen I ke si princesha
Bana ça deshta
Zbana ça zdeshta
Krejt paret n'tesha
luksi me luksin shton pesha

Loja pa mu asht si puna pa mjeshtra
Thehet ktu heshtja
T'ik krejt buzqeshja

Cdo biti I baj un makaber
Tdobtit perjasht tfortit nskuader
Nese ktu repi sesht sade
Shoku ktu. ska ktu me hater
Fallcot mbi çader

ref:
yeah.. shprehi tverteten
e di qe ju djeg po plasi mu teper 2x
yeah.. shprehi tverteten
Loja pa pu si puna pa mjeshter 2x

Linda Shabani - Shprehu

o sa mir e sa knaqsi te jetojm ne shekull te ri mos peshperit ne vesht e mi e mi shpre ndjenjat ne sy me sy shperhu djalo shperhu me i lir kur pom me thu loqk e zemre po ndihem shum mir me gjallrojn buz e tya sa shum o shprit buz i dua si ti per mu nuk ka askund tmirat sod nuk paskan fund shperhu djalo shperhu ma i lir kur po me thu loqk e zemre po ndihem shum mir
Më Shumë Këngë Nga Remzije Strumcaku (Rema):

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë