Më mbaj mend (për 1 muaj)

Renis Gjoka & Eugent Bushpepa - Rezisto Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Mos prit, aspak.
Hidh një hap.
Ne u bëmë shumë.
Bashkë fitojmë!
Kokën lart burrat e dheut
Dhe ju gra veshur me diell.

Çdo fjalë humbet kuptimin.
Kur s'ke zë me fol.
Një ditë më shumë duro
dhe guxo, ti shpreso
REZISTO

Sot je zot
S'ka më lotë.
Ky brez I ri,
Pret nga ti!
Mijëra duar bëhen zemra,
mijëra zemra bëhen një.

Çdo fjalë humbet kuptimin.
Kur s'ke zë me fol.
Një ditë më shumë duro
dhe guxo, ti shpreso
REZISTO

Ndryshim ndryshim,
thërret kjo tokë,
Ata që ikën s'kthehen dot.
Ata që rrinë zgjedhje s'kanë
Të gjitha ënderrat këta ia vranë.
Mos guxo të më shash
Çdo mëkat me sy e pashë.
Më s'duroj,
Më s'pranoj,
Emrin tim mos e zej në gojë!

(REZISTO)

Çdo fjalë humbet kuptimin.
Kur s'ke zë me fol.
Një ditë më shumë duro
dhe guxo, ti shpreso
REZISTO


Ky tekst u dërgua nga Naten diteRenis Gjoka & Gent Bushpepa
Publikimi: 30/04/2023
Video Produksioni: Mc


Renis Gjoka & Eugent Bushpepa - Rezisto
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Rezisto".
3. Video është e këngës "Rezisto", por nuk këndohet nga Renis Gjoka & Eugent Bushpepa.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Renis Gjoka:


Komente 0