TEKSTESHQIP

Renis Gjoka
Ajo
Lyrics
(Feat. Gjergj Kaçinari)

Ajo vinte per cdo jave
Te na shihte ne lokal
Kur ne luanim te shtunave live

Sapo ulej ne banak
I afroja une nje gote
Dhe me dukej vetja se isha me fat

Syte e saj leshonin drite
Gati behesha tia them
Me mungonte pak guxim
Dridhej trupi im
Java shpesh na rrokullisej
Me preteksin e flirtimit
Dersa vjeshten dalngadale e zuri dimri

Ref

Por nje dite nuk erdhi me
Sa gabim qe nuk i thash se shume e doja
Me mjaftonte ta hetoja
Dhe te fshihesha une pas nje shikimi nje buzqeshje
Asnjehere nuk me kuptoj
Dhe tani cdo nat ne shtratin tim vajtoj

Ajo ishte shume diskret
Rrinte ulur gjithmon vete
Dhe me ore qendronim bashke ne bisede

Me pergjigjej me finese
Nuk i merrte gjerat ters
Dhe kur behej vone ajo kerkonte ndjese

E percillja me makine
Dhe kujtoja se me kaq
kisha hequr cdo dyshim
Ne mendimin tim

Ref

Por nje dite nuk erdhi me
Sa gabim qe nuk i thashe se shume e doja
Me mjaftonte ta hetoja
Dhe te fshihesha une prapa nje shikimi nje buzqeshje

Asnje here nuk me kuptoj
Dhe tani cdo nate ne shtratin tim vajtoj

Ajo vinte per cdo jave
Te na shihte ne lokal
Kur ne luanim te shtunave

DËRGOI: