Kachinari (Gjergj Kaçinari)

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  19
  • Emri i Vërtetë:
  • Gjergj Kaçinari
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 25 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Gaforrja ♋
BIOGRAFIA: Kachinari (Gjergj Kaçinari) është një këngëtar, instrumentist dhe autor këngësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo rock dhe pop-rock. Me një look ekstravagant dhe një zë unik, kantautori Gjergj Kaçinari, plotëson profilin e tij artistik edhe me zotërimin e disa instrumenteve si: kitarë, kitarë bass, bateri, piano etj. Publikues i një sërë videoklipesh, kryesisht në gjuhën angleze, Gjergj Kaçinari, ka qenë pjesëtar i shumë grupeve muzikore, ku ka eksperimentuar që nga rrymat: blues, country, rock n`roll deri tek hard rock & heavy metal. Zë mjaft i njohur për publikun shqiptar, p...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

I biri i

Alfred Kaçinarit

Pjesëmarrës në

Voice Of Albania

Ish-Anëtar i grupit

Curlies

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Profili

Twitter

Kanali

Youtube

Shto profile

zyrtareDuke u ngarkuar... Prisni ju lutem

Shiko më shumë


Artistë Të Ngjashëm:

Tiri Gjoci

Aslaidon Zaimaj

Extrem Brati

Bruno

Aurel Amzai

Gerard Merdani

Deklan

Glenis Dume

Xhevi

Elis Nova


Tags: Kachinari, Gjergj Kaçinari, Gjergj Kacinari, George Kachinari

Krijo Një Kartolinë