TEKSTESHQIP

Renis Gjoka
Nese Neser Zgjohem Prape
Lyrics

Nese neser zgjohem prap
Do zhgenjehem shume me pak
Do falja pak me shume
Ne fund e vendos une

Do te jete nje dite e re
S`do jete njesoj si dje
Do fal une me deshire
Do behem me i mire

Kush u zgjua vone
Diellin nuk e pa
Aaaa as sot nuk e pa
Naten perqafoi kengen e filloi
Aaaa askush se ndaloi

Mijera vete u zgjuan sot
Shume te tjere s`ja dolen dot
Aaaa luajne ne kte bote
Dhe qeni im me sheh ne sy
Si do mund t`ja bej pa ty
Aaaa jo nuk mundesh jo

Nese neser zgjohem prap
Do zhgenjehem shume me pak
Do falja pak me shume
Ne fund e vendos une

Do te jete nje dite e re
S`do jete njesoj si dje
Do fal une me deshire
Do behem me i mire

Jeta nuk te jep ate qe te premton
Aaaa embel te mashtron
Rregullat e saj rruges i ndryshon
Aaaa te nxjerr nga kjo loje
Ne enderr po shikoja mbreme
shkollen e vjeter ku kam qene
Aaaa a eshte me aty

Cfare u tha e cfare u be
a nuk mund te kthehet me
Aaaa jo nuk mundet jo joooo

Nese neser zgjohem prap
Do zhgenjehem shume me pak
Do falja pak me shume
Ne fund e vendos une

Do te jete nje dite e re
S`do jete njesoj si dje
Do fal une me deshire
Do behem me i mire

DËRGOI: