TEKSTESHQIP

Revolt Klan
Ndriço
Lyrics

Hej, provo dhe nje here,
nga lotet force merr,
mos ndal asnjehere.

Hej, si yjet ne terr,
si shqiponja ne ere,
ngrihu lart dhe nje here.

Rap 1
Ndodh qe te ndihesh i pavlere,
si nje engjell poshte ne ferr,
e atehere kur je ne fund,
e kupton cfare po humb.

Une e di cfare ndien tani,
bota ish’ vec bardhe e zi.
S’kish ngjyra
Ndaj nje cast, I mbylla syte
Qe te shoh edhe me qarte.

Dhe vendosa, asnjegje nuk do t’me mposht
E ngita koken lart, kur lotet binin poshte
Ish’ veshtire, por me shpirt nder dhembe
Ja dola te jem, prape ne kembe.

Ndaj mos I degjo, ata qe thone se s’do ja dalesh
Dhe beso ne jete, jot e gjithe mund t’i falesh
Koha sheron plaget, por dhe plaget tregojne
Per cfare endrre te neserme ti sonte po lufton.

REF
Hej, hej, provo dhe nje here,
Nga cdo lot ti force merr
Dhe me zemren si diell
Ndrico ne terr. (X2)

Ooooo, me duart lart
Ooooo, yjet nuk jane larg
Ooooo, me duart lart
Ooooo, ndrico kete nate.

Rap 2
Eshte koha te zgjohesh, eshte ora te cohesh
Ti ke lindur fitues, nuk ke pse dorezohesh
Te kesh vec nje enderr edhe kaq mjafton
Se ne jete ia dalin, vec ata qe enderrojne.

Dhe une eca ne rrugen ku po ecen ti,
U rrezova pa kuptuar ne greminen e vetmise,
Dhe kur pash rreth e rrotull nuk gjeta asnjeri
Te gjithe ata qe kisha ishin zhdukur nje nga nje.

Dhe vendosa, asnjegje nuk do t’me mposht
E ngita koken lart, kur lotet binin poshte
Ish’ veshtire, por me shpirt nder dhembe
Ja dola te jem, prape ne kembe.

Ndaj mos I degjo, ata qe thone se s’do ja dalesh
Dhe beso ne jete, jot e gjithe mund t’i falesh
Koha sheron plaget, por dhe plaget tregojne
Per cfare endrre te neserme ti sonte po lufton.

REF
Hej, hej, provo dhe nje here,
Nga cdo lot ti force merr
Dhe me zemren si diell
Ndrico ne terr. (X2)

Ooooo, me duart lart
Ooooo, yjet nuk jane larg
Ooooo, me duart lart
Ooooo, ndrico kete nate.