Më mbaj mend (për 1 muaj)

Rezarta Shkurta - Budallaçke E Vogel Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  31

Ty te kisha moter brenda zemres sime
rrugëve të këtij qyteti
Mike s'më kuptove
mike s'më besove
botes sime iu largove
Fatin vete kerkove
e djallzuar vuaj
mbetem ne te 2 te huaj...

REF:
Nuk mund ta besoja
jo nuk do ta dija
Budallacke e vogel nuk te shkon ty tradhtia,
rri tani e vetme
mendjemadhe vuaj
meriton harrimin meriton dhe denimin
e gjithe diteve te mia
e gjithe diteve te mia

Heeyyy Heeyy uHH

Bukuria mike nuk është absolute
konkurenca shancin vet
Parashuta jote ndoshta dhe nuk hapet
vetes ben me shume kujdes

REF:
Nuk mund ta besoja
jo nuk do ta dija
Budallacke e vogel nuk te shkon ty tradhtia,
rri tani e vetme
mendjemadhe vuaj
meriton harrimin meriton dhe denimin

E gjith diteve te mia (3x)

Dhe cdo dite tani,
qe kalon ty te urrej

REF 2x:
Nuk mund ta besoja
jo nuk do ta dija
Budallacke e vogel nuk te shkon ty tradhtia,
rri tani e vetme
mendjemadhe vuaj
meriton harrimin meriton dhe denimin
E gjithe diteve te mia

E gjithe diteve te mia (2x)


Ky tekst u dërgua nga  blerina   erza5Rezarta Shkurta
Renditja: Top 200
Publikimi: 18/11/2010
Festivali: Kënga Magjike 2010
Muzika: Darko Dimitrov & Pirro Çako
Teksti: Pirro Çako
Orkestrimi: Darko Dimitrov


Rezarta Shkurta - Budallaçke E Vogel
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Budallaçke E Vogel".
3. Video është e këngës "Budallaçke E Vogel", por nuk këndohet nga Rezarta Shkurta.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Rezarta Shkurta:


Komente 1