Më mbaj mend (për 1 muaj)


Rezarta Shkurta & Vedat Ademi - Dua Te Iki Larg
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dua Te Iki Larg".
3. Video është e këngës "Dua Te Iki Larg", por nuk këndohet nga Rezarta Shkurta & Vedat Ademi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Rezarta Shkurta & Vedat Ademi - Dua Te Iki Larg Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  58

Orkestrimi:

Darko Dimitrov

Video Produksioni:

Pro Video

Këngë e albumit:

"Vjeshte-Dimer 2011-2012"

Këngë e albumit:

"20 Hite 2011"

Këngë e albumit:

"20 Hite 2011"

Këngë e albumit:

"Hite Vere 2011 Cd 1"

Këngë e albumit:

"Koha S'kthehet"

Pjesëmarrëse në

Netët E Klipit Shqiptar 10

Pjesëmarrëse në

VFM 2011

Komente

1 🔥

04/04/2011

2011-04-04T17:18:57+00:00

Vedati:
Ne rruge pa kthim
Po eci sdi se ku
Dua te iki larg

Rezarta:
Nuk e di ti cdo te thote t'jesh
E genjyer
Cfare mendoje ne krahet e saj
S'te njoh me
Pse kerkon te kthehemi tani

Vedati:
Ishte nje moment
Ndodhi nje her ne jet
Ishte faji im

Rezarta:
Falje sdo te ket
(Kur) me tjeter je
Ta mendoje mire ...

REF:
Po ta kthej kohen pas per ty
A do ishim vertet kaq larg?
Po ta kemi nje mundesi te dy
Per kujtimet qe ne lam pas

Vedati:
Ky eshte nje gabim dhe po vuaj fajin
Rezi- Po smjafton kjo per mua
Vedati-ajo nuk eshte pjese e imja
Rezi-Me mire te mos e dija
Vedati-Zemer me beso
Ishte nje moment Ndodh nje her ne jet
Ishte faji im
Rezi- Falje sdo te ket Kur me nje tjeter je
Ta mendoje mire ska kthim

REF
Po ta kthej kohen pas per ty
A do ishim vertet kaq larg?
Po ta kemi nje mundesi te dy
Per kujtimet qe ne lam pas

Ti gjithmon nje rruge e ke
Ne rruge pa mua je
Ti gjithmon nje rruge e ke
koken pas se kthen

Orkestrimi: Darko Dimitrov
Video Produksioni: Pro Video

Ky tekst u dërgua nga Mrsnap15   Princess01
Më Shumë Këngë Nga Rezarta Shkurta:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet