Më mbaj mend (për 1 muaj)

Rezarta Shkurta - E Dehur Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  30

Nje kujtim qe vdes
Ne çdo kohe qe kthen mbyta naten
Shume kerkojme te gjejme ate qe ndjme
Ate qe patem

Jo nuk dua fjale po kuptoj ngadale
Ate qe heshtja flet
Thote nje te vertete
Zemra jote me s'me perket

Ref...
Shpirtin s'e ndjej
Dielli me ty po iken
Jo nuk ka mbete ketu me jete
Ne zemer

Kete nate nuk mund te qaj
Dhe lotet mbaj e heshtur
Nje tjeter gote te mos jem vetem
Prape e dehur

Dhe me mjaftojne keto lote
Nuk duroj me dot nje tjeter tragjedi
Dhe ne çdo kenge me vret
Per dashurine kur flet duart ngri

Ref...
Shpirtin s'e ndjej
Dielli me ty po iken
Jo nuk ka mbete ketu me jete
Ne zemer

Kete nate nuk mund te qaj
Dhe lotet mbaj e heshtur
Nje tjeter gote te mos jem vetem
Prape e dehur

Dhe çdo sekond qe shkon
Veten s'njoh me mungon
Mengjesi vjen kesaj rradhe me gjen
Te dehur pa ty


Ky tekst u dërgua nga  teksteshkruesiRezarta Shkurta
Renditja: Top 200
Publikimi: 26/12/2014
Festivali: Kënga Magjike 2014
Teksti: Alex Seitaj


Rezarta Shkurta - E Dehur
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "E Dehur".
3. Video është e këngës "E Dehur", por nuk këndohet nga Rezarta Shkurta.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Rezarta Shkurta:


Komente 0