TEKSTESHQIP

Rezarta Shkurta
Te Jesh E Mire S'mjafton
Lyrics

Mbreme nuk munda te ikja
Pa te thene lamtumire,
Eshte ajo qe duhet te kisha bere me pare.
Edhe nese jam gabim dua force,
premtimin ta mbaj

Ti e di s'e kam te lehte
te harroj çdo moment,
Por e more ate qe e meriton
une nuk mundem per dike qe ndjen te jem kalimtare

REF:
Brenda nje ze me thote
se te jesh e mire s'mjafton
Jemi ne t'njejten bote
dhe sa shume te dy ndryshojme
Dua t'bertas me fort
dua e gjithe bota t'me degjoj
Te jesh e mire s'mjafton
nuk mjafton, nuk mjafton,
te jesh e mire s'mjafton
nuk mjafton ...

Koha ka veti t'me sheroj ne çdo plage
Por efekti i saj tek une nuk vepron,
Dhe nuk behem une me e forte nga ajo nate
S'pres te behemi bashke
un nuk doja qe te ndahemi
po e humba pak me shume,
Ishte kjo qe ti kerkoje, doje...

REF:
Brenda nje ze me thote
se te jesh e mire s'mjafton
Jemi ne t'njejten bote
dhe sa shume te dy ndryshojme
Dua t'bertas me fort
dua e gjithe bota t'me degjoj
Te jesh e mire s'mjafton
nuk mjafton, nuk mjafton,
te jesh e mire s'mjafton
nuk mjafton ...

Te lutem neser ti me thaj
a do jemi dy te huaj
a me ke dashur me t'vertet,
asnje pendim s'dua ne jete

brenda nje ze me thote x3,

"TE JESH E MIRE S'MJAFTON"

REF:
Dua t'bertas me fort
dua e gjithe bota t'me degjoj
Te jesh e mire s'mjafton
nuk mjafton, nuk mjafton,
te jesh e mire s'mjafton
nuk mjafton ...

DËRGOI:
INFO
Komponimi dhe orkestrimi është një krijim nga Darko Dimitrov, teksa për këtë këngë ka punuar tekstin Big Basta.