TEKSTESHQIP

Rezarta Shkurta
E Dehur
Lyrics

Nje kujtim qe vdes
Ne çdo kohe qe kthen mbyta naten
Shume kerkojme te gjejme ate qe ndjme
Ate qe patem

Jo nuk dua fjale po kuptoj ngadale
Ate qe heshtja flet
Thote nje te vertete
Zemra jote me s'me perket

Ref...
Shpirtin s'e ndjej
Dielli me ty po iken
Jo nuk ka mbete ketu me jete
Ne zemer

Kete nate nuk mund te qaj
Dhe lotet mbaj e heshtur
Nje tjeter gote te mos jem vetem
Prape e dehur

Dhe me mjaftojne keto lote
Nuk duroj me dot nje tjeter tragjedi
Dhe ne çdo kenge me vret
Per dashurine kur flet duart ngri

Ref...
Shpirtin s'e ndjej
Dielli me ty po iken
Jo nuk ka mbete ketu me jete
Ne zemer

Kete nate nuk mund te qaj
Dhe lotet mbaj e heshtur
Nje tjeter gote te mos jem vetem
Prape e dehur

Dhe çdo sekond qe shkon
Veten s'njoh me mungon
Mengjesi vjen kesaj rradhe me gjen
Te dehur pa ty