Më mbaj mend (për 1 muaj)

Rifat Berisha & Valentina Berisha - Dita E Flamurit Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  28

Eej ah Kosov pash at bes t'burrit
Qysh po t'gjan dit e Flamurit

Dit e madhe fest shqiptare
Per çdo zemer Atdhetare

Per çdo trim qe deshti atdhen
N'ket Flamur e boni ben

Kush betue osht n'ket Flamur
E jep jeten se ndron kurr

Eej e festove n'dit te veshtira
Moj Kosove te gjet e mira

Po Liri e pa pas drit
E festonim vit per vit

Sna ndaloj dhuna as tmerri
S'pat dor dreqi as dor njeri

S'mun na e hoqen kurr nga zemra
Nji SHQIPONJE ME DY KRENA

Eeeej ngjyr te kuqe kur pat marr
E lan n'gjak deshmori par

Zemra trimash u bon Shqiponje
N'mes t'Flamurit ven me nxan

Kan dhan jeten burrat tdheut
Qysh nga koha e Skenderbeute

Sot ta rujm e t'i bojm nder
Jem shqiptar nuk bohem tjer

Eej jet te fshtir pat ky Flamur
Por s'e humb shkelqimin kurr

U valvit kshtu neper breza
Eni sot le te lidhet besa

Rreth Flamurit me nji za
Me ni bes burra dhe gra

Ta nderojme e mbajm ne gji
Lart FLAMURIN KUQ E ZI


Ky tekst u dërgua nga  arsimdiber

Rifat Berisha & Valentina Berisha - Dita E Flamurit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dita E Flamurit".
3. Video është e këngës "Dita E Flamurit", por nuk këndohet nga Rifat Berisha & Valentina Berisha.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Rifat Berisha:


Komente 0