Më mbaj mend (për 1 muaj)

Rita & Fidan - Potpuri 1 (Gezuar 2021) Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  3

[Fidani:]
Hajde ta vallezojna vallen e rugoves (2x)
Dejt te molla e kuqe kufini i Kosoves (2x)

[Rita:]
Jajde ta vallezojna vallen me shamija(2x)
E jona kosova e jona Shqiperia (2x)

[Fidani:]
Oj lulija jon me limona oo(2x)
a ma mir ke nana ke nona oo(2x)
Oj lulija jon me limona oo(2x)
a ma mir ke nana ke nona oo(2x)

[Rita:]
Qaj juria shukarie kur ma lyn syrin e zie
kur ma lun synin e zie qaje.
Qaj jurie shukarie e ne ty kam ran dashnie,
ne ty kam ran dashnie qaj
e aaa...

[Fidani:]
Hajde na ta kallim na ta kallim ooo(2x)
Se nuset ma t'mira na i marin oo(2x)
Nase i kallim me tym e me flake oo(2x)
na i kallim me shumplake oo,
po e kallim dhe me shumplake oo.

[Rita:]
Mora rrugen per Tirane,
O per Prishtino o per Tirane
me taku lalin ton o latin ton o lalin ton.
Mora rrugen per Kosove o
per Prishtine o per Kosove
me taku shoqnin tone o shoqnine tone ooo o shoqnin ton.
Ne Prishtine une do te shkoj se pa ty une s'mund te tjetoj.
Ne Tirane une do vij se pa ty une s'mund te rrij
Ne Prishtine une do te shkoj se pa ty une s'mund te tjetoj.
Ne Tirane une do vij se pa ty une s'mund te rrij
E mora rrugen per Xhilane o per Tetove ooo e Ferizaje eeeee.
me taku shoqnin tone o shoqnine tone ooo o shoqnin ton.
E mora rrrugen per Tirane O
per Tirane me taku lalin tone
o lalin tone ooo o xhanin tone
Ne Prishtine une do te shkoj se pa ty une s'mund te tjetoj.
Ne Tirane une do vij se pa ty une s'mund te rrij
Ne Prishtine une do te shkoj se pa ty une s'mund te tjetoj.
Ne Tirane une do vij se pa ty une s'mund te rrij.


Rita & Fidan - Potpuri 1 (Gezuar 2021)
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Potpuri 1 (Gezuar 2021)".
3. Video është e këngës "Potpuri 1 (Gezuar 2021)", por nuk këndohet nga Rita & Fidan.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Rita Haziri:


Komente 0