A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Ritfolk - Drejt Fatit Tim


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  9

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

10/06/2008

2008-06-10T10:18:56

Ooo merrme o fllad
e si nje gjethe leshome ti larg
Ooo lerme trishtim
me ler te endem drejt fatit tim

Makina ecen me shpejtesi
plepat lemon i embeli fllad
drejt horizontit nxitoj une tani
ku me therret shpirti im endacak
Fotografia e nenes ne xhep
dhe nje cigare e shtypur aty
o nene po iki diku atje tej
ku te mesohem te rroj dhe pa ty

(refreni)
Ooo merrme o fllad
e si nje gjethe leshome ti larg
Ooo lerme trishtim
me ler te endem drejt fatit tim

Kjo vese e henes syt po mi lag

Kjo hene e vogel sa pika e veses
te tjere qytete ndrico kete nate
rruge e panjohur eshte liria
ku me therret shpirti im endacak
ne cdo qytet ku une te ndaloj
vec i panjohur dua te jem
nje kalimtar pa lidhje me turmen
dua qetesi cdo lidhje me tremb

(refreni)
Ooo merrme o fllad
e si nje gjethe leshome ti larg
Ooo lerme trishtim
me ler te endem drejt fatit tim

Kjo vese e henes syt po mi lag

Ooo merrme o fllad
e si nje gjethe leshome ti larg
Ooo lerme trishtim
me ler te endem drejt fatit tim

Akordet

Ooo merrme o fllad

E si nje gjethe leshome ti larg

Ooo lerme trishtim
C C C Dm
Me ler te endem drejt fatit tim

Dm C Dm
Makina ecen me shpejtesi
Dm C Dm
Plepat lemon i embeli fllad
Dm C Dm
Drejt horizontit nxitoj une tani
Dm C Dm
Ku me therret shpirti im endacak

Dm C Dm
Fotografia e nenes ne xhep
Dm C Dm
Dhe nje cigare e shtypur aty
Dm C Dm
O nene po iki diku atje tej
Dm C Dm
Ku te mesohem te rroj dhe pa ty


Dm C Dm
Ooo merrme o fllad
Dm C Dm
E si nje gjethe leshome ti larg
Dm C Dm
Ooo lerme trishtim
Dm C Dm
Me ler te endem drejt fatit tim


Gm Am
Kjo vese e henes syte po mi lag
Dm Am Dm Am Dm Am Dm C-C-C Dm
Mi laa-aaa-aaa-aaa-aaa-aaa-aagSolo 1 :


Dm C Dm C Dm
e|----------5-6-5---5---5-6-5---5------------------------------------|
B|---5-6-8--------8-----------8---8-6-8-5----5-6---------------------|
G|-7--------------------------------------7--------------------------|
D|-------------------------------------------------------------------|
A|-------------------------------------------------------------------|
E|-------------------------------------------------------------------|

Dm C Dm C Dm
e|--10-10-10-10-8h10p8-8-8-6-5-5h6p5--5-6-5---5----------------------|
B|------------------------------------------8---8-6-8-5---5-6--------|
G|------------------------------------------------------7------------|
D|-------------------------------------------------------------------|
A|-------------------------------------------------------------------|
E|-------------------------------------------------------------------|

Dm C Dm C C C Dm
e|---------------------------------------------8-8-8--10-------------|
B|--/6-6-6-6-10--8-8-11-8-10--10-10-10--8-8-8--5-5-5--6--------------|
G|--/7-7-7-7-10--7-7-12-9-10--10-10-10--9-9-9--5-5-5--7--------------|
D|-------------------------------------------------------------------|
A|-------------------------------------------------------------------|
E|-------------------------------------------------------------------|

Dm C Dm C C C Dm
e|-------------------------------------------------------------------|
B|-------------------------------------------------------------------|
G|--7/9-7--7/9-9-7--9-9/10-9--7-7--10-9-7-9-7-9\--5-5-5--7-----------|
D|-------------------------------------------------------------------|
A|-------------------------------------------------------------------|
E|-------------------------------------------------------------------|


Dm C Dm
Kjo hene e vogel sa pika e veses
Dm C Dm
Te tjere qytete ndricon kete nate
Dm C Dm
Rruge e panjohur eshte liria
Dm C Dm
Ku me therret shpirti im endacak

Dm C Dm
Ne cdo qytet ku une te ndaloj
Dm C Dm
Vec i panjohur dua te jem
Dm C Dm
Nje kalimtar pa lidhje me turmen
Dm C Dm
Dua qetesi cdo lidhje me tremb


Dm C Dm
Ooo merrme o fllad
Dm C Dm
E si nje gjethe leshome ti larg
Dm C Dm
Ooo lerme trishtim
Dm C Dm
Me ler te endem drejt fatit tim


Gm Am
Kjo vese e henes syte po mi lag
Dm Am Dm Am Dm Am Dm C-C-C Dm
Mi laa-aaa-aaa-aaa-aaa-aaa-aag


Solo 2:


Dm C Dm C Dm
e|-10~~-8h10p8-------------------/10~~-12-13~-12-10~-8~~---8-10~~-10-8-----|
B|-------------10~~-8~----8-10~~------------------------10-------------10--|
G|---------------------10--------------------------------------------------|
D|-------------------------------------------------------------------------|
A|-------------------------------------------------------------------------|
E|-------------------------------------------------------------------------|

Dm C Dm C Dm
e|-10~~-8h10p8-------------------/10~~-12-13~-12-10~-8~~---8-10~~----------|
B|-------------10~~-8~----8-10~~------------------------10-----------------|
G|---------------------10--------------------------------------------------|
D|-------------------------------------------------------------------------|
A|-------------------------------------------------------------------------|
E|-------------------------------------------------------------------------|

Gm Am Dm Am Dm Am
e|-10~~-12-13~-15-13-12~--10~-8-10~~-8------8-10~~-8-----8-----------------|
B|-------------------------------------10~~----------10~~------------------|
G|-------------------------------------------------------------------------|
D|-------------------------------------------------------------------------|
A|-------------------------------------------------------------------------|
E|-------------------------------------------------------------------------|

Gm Am Dm C Dm C
e|-10~~-12-13~-15-13-12~--10~-8/--17~~~-15~~~--17~~-15~~--17~~-15~~--------|
B|-------------------------------------------------------------------------|
G|-------------------------------------------------------------------------|
D|-------------------------------------------------------------------------|
A|-------------------------------------------------------------------------|
E|-------------------------------------------------------------------------|

Dm C C C Dm
e|-17-h18p17h18p17h18p17h18p17h18p17h18p17h18p17h18p17--18-18-18--17-------|
B|-------------------------------------------------------------------------|
G|-------------------------------------------------------------------------|
D|-------------------------------------------------------------------------|
A|-------------------------------------------------------------------------|
E|-------------------------------------------------------------------------|Dm C Dm
Ooo merrme o fllad
Dm C Dm
E si nje gjethe leshome ti larg
Dm C Dm
Ooo lerme trishtim

Me ler te endem drejt fatit tim


Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019