Më mbaj mend (për 1 muaj)


Ritfolk - Drejt Fatit Tim

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Drejt Fatit Tim".
3. Video është e këngës "Drejt Fatit Tim", por nuk këndohet nga Ritfolk.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Ritfolk - Drejt Fatit Tim  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  11

Komente

Asnjë Koment

10/06/2008

2008-06-10T09:18:56+00:00Ooo merrme o fllad
e si nje gjethe leshome ti larg
Ooo lerme trishtim
me ler te endem drejt fatit tim

Makina ecen me shpejtesi
plepat lemon i embeli fllad
drejt horizontit nxitoj une tani
ku me therret shpirti im endacak
Fotografia e nenes ne xhep
dhe nje cigare e shtypur aty
o nene po iki diku atje tej
ku te mesohem te rroj dhe pa ty

(refreni)
Ooo merrme o fllad
e si nje gjethe leshome ti larg
Ooo lerme trishtim
me ler te endem drejt fatit tim

Kjo vese e henes syt po mi lag

Kjo hene e vogel sa pika e veses
te tjere qytete ndrico kete nate
rruge e panjohur eshte liria
ku me therret shpirti im endacak
ne cdo qytet ku une te ndaloj
vec i panjohur dua te jem
nje kalimtar pa lidhje me turmen
dua qetesi cdo lidhje me tremb

(refreni)
Ooo merrme o fllad
e si nje gjethe leshome ti larg
Ooo lerme trishtim
me ler te endem drejt fatit tim

Kjo vese e henes syt po mi lag

Ooo merrme o fllad
e si nje gjethe leshome ti larg
Ooo lerme trishtim
me ler te endem drejt fatit tim

Akordet:

Ooo merrme o fllad

E si nje gjethe leshome ti larg

Ooo lerme trishtim
C C C Dm
Me ler te endem drejt fatit tim

Dm C Dm
Makina ecen me shpejtesi
Dm C Dm
Plepat lemon i embeli fllad
Dm C Dm
Drejt horizontit nxitoj une tani
Dm C Dm
Ku me therret shpirti im endacak

Dm C Dm
Fotografia e nenes ne xhep
Dm C Dm
Dhe nje cigare e shtypur aty
Dm C Dm
O nene po iki diku atje tej
Dm C Dm
Ku te mesohem te rroj dhe pa ty


Dm C Dm
Ooo merrme o fllad
Dm C Dm
E si nje gjethe leshome ti larg
Dm C Dm
Ooo lerme trishtim
Dm C Dm
Me ler te endem drejt fatit tim


Gm Am
Kjo vese e henes syte po mi lag
Dm Am Dm Am Dm Am Dm C-C-C Dm
Mi laa-aaa-aaa-aaa-aaa-aaa-aagSolo 1 :


Dm C Dm C Dm
e|----------5-6-5---5---5-6-5---5------------------------------------|
B|---5-6-8--------8-----------8---8-6-8-5----5-6---------------------|
G|-7--------------------------------------7--------------------------|
D|-------------------------------------------------------------------|
A|-------------------------------------------------------------------|
E|-------------------------------------------------------------------|

Dm C Dm C Dm
e|--10-10-10-10-8h10p8-8-8-6-5-5h6p5--5-6-5---5----------------------|
B|------------------------------------------8---8-6-8-5---5-6--------|
G|------------------------------------------------------7------------|
D|-------------------------------------------------------------------|
A|-------------------------------------------------------------------|
E|-------------------------------------------------------------------|

Dm C Dm C C C Dm
e|---------------------------------------------8-8-8--10-------------|
B|--/6-6-6-6-10--8-8-11-8-10--10-10-10--8-8-8--5-5-5--6--------------|
G|--/7-7-7-7-10--7-7-12-9-10--10-10-10--9-9-9--5-5-5--7--------------|
D|-------------------------------------------------------------------|
A|-------------------------------------------------------------------|
E|-------------------------------------------------------------------|

Dm C Dm C C C Dm
e|-------------------------------------------------------------------|
B|-------------------------------------------------------------------|
G|--7/9-7--7/9-9-7--9-9/10-9--7-7--10-9-7-9-7-9\--5-5-5--7-----------|
D|-------------------------------------------------------------------|
A|-------------------------------------------------------------------|
E|-------------------------------------------------------------------|


Dm C Dm
Kjo hene e vogel sa pika e veses
Dm C Dm
Te tjere qytete ndricon kete nate
Dm C Dm
Rruge e panjohur eshte liria
Dm C Dm
Ku me therret shpirti im endacak

Dm C Dm
Ne cdo qytet ku une te ndaloj
Dm C Dm
Vec i panjohur dua te jem
Dm C Dm
Nje kalimtar pa lidhje me turmen
Dm C Dm
Dua qetesi cdo lidhje me tremb


Dm C Dm
Ooo merrme o fllad
Dm C Dm
E si nje gjethe leshome ti larg
Dm C Dm
Ooo lerme trishtim
Dm C Dm
Me ler te endem drejt fatit tim


Gm Am
Kjo vese e henes syte po mi lag
Dm Am Dm Am Dm Am Dm C-C-C Dm
Mi laa-aaa-aaa-aaa-aaa-aaa-aag


Solo 2:


Dm C Dm C Dm
e|-10~~-8h10p8-------------------/10~~-12-13~-12-10~-8~~---8-10~~-10-8-----|
B|-------------10~~-8~----8-10~~------------------------10-------------10--|
G|---------------------10--------------------------------------------------|
D|-------------------------------------------------------------------------|
A|-------------------------------------------------------------------------|
E|-------------------------------------------------------------------------|

Dm C Dm C Dm
e|-10~~-8h10p8-------------------/10~~-12-13~-12-10~-8~~---8-10~~----------|
B|-------------10~~-8~----8-10~~------------------------10-----------------|
G|---------------------10--------------------------------------------------|
D|-------------------------------------------------------------------------|
A|-------------------------------------------------------------------------|
E|-------------------------------------------------------------------------|

Gm Am Dm Am Dm Am
e|-10~~-12-13~-15-13-12~--10~-8-10~~-8------8-10~~-8-----8-----------------|
B|-------------------------------------10~~----------10~~------------------|
G|-------------------------------------------------------------------------|
D|-------------------------------------------------------------------------|
A|-------------------------------------------------------------------------|
E|-------------------------------------------------------------------------|

Gm Am Dm C Dm C
e|-10~~-12-13~-15-13-12~--10~-8/--17~~~-15~~~--17~~-15~~--17~~-15~~--------|
B|-------------------------------------------------------------------------|
G|-------------------------------------------------------------------------|
D|-------------------------------------------------------------------------|
A|-------------------------------------------------------------------------|
E|-------------------------------------------------------------------------|

Dm C C C Dm
e|-17-h18p17h18p17h18p17h18p17h18p17h18p17h18p17h18p17--18-18-18--17-------|
B|-------------------------------------------------------------------------|
G|-------------------------------------------------------------------------|
D|-------------------------------------------------------------------------|
A|-------------------------------------------------------------------------|
E|-------------------------------------------------------------------------|Dm C Dm
Ooo merrme o fllad
Dm C Dm
E si nje gjethe leshome ti larg
Dm C Dm
Ooo lerme trishtim

Me ler te endem drejt fatit tim

0

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Ritfolk:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet