A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Ritfolk - Parku I Dhembjeve


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

29/09/2008

2008-09-29T16:35:37

Këngë e albumit:

"Une Besoj"


Ka nje park ku vetem rri shikon
Edhe ne darke dhimbje dha te shtogve
dridhje shpirti parkun e kenaq
Trotuaret tingujt vuajtjet vallezojne mbi park
E pas me hap nje tren harresash
mundohet te me kape

E ne krahe kam netet
Qe embel me vajtojne
E pare kthema vajzen
Qe lehte ti kendoj

(refren)
Me kan thene se e kane pare
Mbi nje lot duke qare
Dua syte ti shoh prape
Ti flas fjale si i marre.
Ne erresire floket mi prek
Goten time kane lenduar
Arome e vajzes po me pret
Nuk me le as per tu larguar

Para meje buzeqesh nga pas liqenit gri
Une lundroj mbi valet e ndjenjes time
qe neser do te me ike
Mermeritet qe vrapojne pa mua neper shi
Ndezin vone ne park nje drite kujtimesh
dhe i shuajne perseri

E ne krahe kam netet
Qe embel me vajtojne
E pare kthema vajzen
Qe lehte ti kendoj

Akordet

Akordet jane keto:
Em:022000
G”:355433
G:320033
A:X02210
D:XX0232

Em
Ka një park ku vetëm rri shikon
G”
Edhe në darkë dhimbje vathesh, togzash,
…dridhje shpirti parkun e kënaq
Em
Trotuarët tingujt vuajtjesh vallëzojnë mbi park
G”
E pas me hap një tren harresash
…mundohet të më kapë

Em G”
E në krahë kam netët
Em G”
Që ëmbël më vajtojnë
Em G”
hej park kthema vajzën
Am
Që lehtë ti këndoj

(refren)
C G
Më kan thënë se e kanë parë
C G
Mbi një lot duke qarë
C D
Dua sytë ti shoh prapë
C Am
Ti flas fjalë si i marrë

C G
Në errësirë flokët mi prene
C G
Goten time kanë lënduar
C D
Arome e vajzës po më pret
C Am
Nuk më le as për tu larguar

INTRO

Em
Para meje buzëqesh nga pas liqenit gri
G”
Unë lundroj mbi valët e ndjenjës time
…që nesër do të më ikë
Em
Mërmëritjet që vrapojnë pa mua nëpër shi
G”
Ndezin vonë në park një dritë kujtimesh
…dhe i shuajnë përsëri

Em G”
E në krahë kam netët
Em G”
Që ëmbël më vajtojnë
Em G”
hej park kthema vajzën
Am
Që lehtë ti këndoj

(refren)
C G
Më kan thënë se e kanë parë
C G
Mbi një lot duke qarë
C D
Dua sytë ti shoh prapë
C Am
Ti flas fjalë si i marrë

C G
Në errësirë flokët mi prene
C G
Goten time kanë lënduar
C D
Arome e vajzës po më pret
C Am
Nuk më le as për tu larguar


Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019