Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Ritfolk - Pse
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Pse".
3. Video është e këngës "Pse", por nuk këndohet nga Ritfolk.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Ritfolk - Pse  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

09/11/2009

2009-11-09T12:25:35+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Pse" kënduar nga Ritfolk.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Overkiller - Pse

Ref:
T'kom pa përditë n'insta pse je tu u tut Fol per dhip e gjona po vet e ke t'smut
Ti bon si i egër po vet je i butë
Kujdes ca flet me disirat ti heki trut

YB VINI:
Bjema cdo beat un e killi f**k it
Menojn tja nalin jeten kti djalit
Nuk rri me basic po me tveçantit
Sja boj per qejf ja boj prej inatit
Hala te une dyshojn
Kta po msfidojn
Po nuk mndalojn
Kta nuk po mdun
Po shpejt do mkerkojn
Vec lodhen kot
Si un nuk e bojn
Yeah
Hala en Trap un nuk u nala
Superhero jam te mahalla
Suksesin me lift
Ti ngjitu me shkalla
Se ca thojn kta
Nuk m'ha palla
Kur i shoh kta
Qe mfolin per banda
Ju sjeni Gang
Ju kan majt per zara
Mos msfido
Nuk jam un per gara
Un jam tu drip
Si NiaGara
Hëh
I pash une do dhipa pys veten pse folin per mu
Noshta msheh tu drip me do patika qe nuk i gjen kurr ktu
Cdo dite te studio
Un tu kriju
Shum sene treja
Un kam me pru
Un e jam Lit
Flak jam tu gju
Nuk osht e leht
Me kon sikur un

OVERKILLER:
Ej ej ej ej its overkiller go away
Pussy nuk ki shans me tekste t'miat
Se per rap ftyren ta thej
Une ju ha sikur cake
Krejt shumica kan dal fake
Pse po tutesh me ardh n'lagjen teme lene anyway
I be smoking everyday
Edhe prap une jam okey
un beton e ti je clay
Me nji beat t'fort edhe kejt muret ti thej Pa m'thu pse po tutesh kam arkivat si display pick a name and i will play
I do that shit everyday
Pse bon rrep ti bro
Ma mirë pop kendo
A po m'fol mu bro
S'du me t'fol un jo
Se tash m'humbe kohe
Kshu qe shpejt mendo
Se cdo plan qe kam un n'jet un kam me e bo

Ref:
T'kom pa përditë n'insta pse je tu u tut Fol per dhip e gjona po vet e ke t'smut
Ti bon si i egër po vet je i butë
Kujdes ca flet me disirat ti heki trut

Samanta - Pse

Pse zemren ma ke marr kur ti nuk din me dasht
Pse zemren ma ke marr kur mo nuk jena bashk
Frymen ma ke marr,kohen ma ke marr,
Jeten ma ke marre,Tona mi ke marre

Sa jem dasht e harrove du me t'pa ku je ti
pa ty fle me ty zgjohem,
Helmi zemres time ti
sa jem dasht e harrove du me t'pa Ti e di
Pa ty fle me ty zgjohem...***
Helmi zemres time ti

Nuk e di a me ndjen kur na shihem
un thjesht po nihem
se akoma e Kom un deshiren me ty
e du e du e du dhe pse ai nuk bo per mu
e du e du asnjehere se kam kuptu

Pse zemren ma ke marr kur ti nuk din me dasht
Pse zemren ma ke marr kur mo nuk jena bashk
Frymen ma ke marr,kohen ma ke marr,
Jeten ma ke marre,Tona mi ke marre

Sa t kom dasht e harrove du me t'pa ku je ti
pa ty fle me ty zgjohem,
Helmi zemres time ti
sa t kom dasht e harrove du me t'pa ti e di
Pa ty fle me ty zgjohem
Helmi zemres time ti

Me lendon por un e fal se ai o kon i pari
veten time s'di ta nali ooo
e du e du e du dhe pse ai nuk bo per mu
e du e du asnjehere se kam kuptu.

Pse zemren ma ke marr kur ti nuk din me dasht
Pse zemren ma ke marr kur mo nuk jena bashk
Frymen ma ke marr,kohen ma ke marr,
Ti je genjeshtar s'munem me ta fal.

C4Ni - Pse

repp:1

ka te kthejsh kryt
jo sen mir nuk she
se gjdo sen ka ndryshu
e nuk osht sikur dje
edhe vllau vllaun
sod nuk e njeh
e sheh njerin du dek
edhe qaty e le
si nimon hiq kerkujt
se menon veq per veti
ka ndrru krejt njerzimi
u prish kejt mileti
ka ndrru popullata
u flliq edhe shteti
qysh me vjedh pare
kta menojn vet me veti
spodi as qa me thon
besom zor ekom me shkrujt
kur dikush osht tu kesh
e dikush osht tu vujt
dikush fle en hotel
se me pare osht tu lujt
dikush shtrit nasfallt
gjdo nat nrrug osht tu bujt
po ti preke nzemren tone
kallxom qysh e kishe qujt
kur per ty nuk ja nin
si intereson kerkujt
pse spo han buk en shpi
sedi pse nuk je tu mujt
dikush lutet per me pas
qato qe ti je tu e gjujt

reff:

e pa drejt
qenka kjo bot
dikush gzim
e dikush lot
pse e keqja
neve na pret
pse e mira
mo sosht ka flet

repp:2

horroj senet e tkqia
zavencoj me do tmira
edhe njeke ondrren tone
ndaq me tu plotsu deshira
njeke rrugen e drejt
mos me pa mo marrzira
se na ktu po jetojm
nven tmusht me trazira
se sa fmin e sheh nrrug
qe osht tu shit cigare
sa femna e shet vetin
edhe hiq si vjen marre
sa tri jon hi ndrog
qe me dal skan pas qare
e jon edhe do tjer
ngrehin gisht per pak pare
e sa tri jon pa pun
qato jon tu u largu
sa vjedhja osht tu bo
se hajnat jon tu e drejtu
sa familja osht en gjak
qe nuk din qa vepru
e sa tri jon en burg
po shum von mu pendu
e une nuk po du
nuk pom vyn as me jetu
se politika sikur shkiet
komen nfyt naj kan vnu
edhe gjaki qe u derdh
kta skan qef as me kujtu
kur pi juve skem liri
kallxom per qka paskan kan luftu

reff:

e pa drejt
qenka kjo bot
dikush gzim
e dikush lot
pse e keqja
neve na pret
pse e mira
mo sosht ka flet

(e pa drejt)
(qenka kjo bot)
(dikush gzim)
(e dikush lot)
(pse e keqja)
(neve na pret)
(pse e mira)
(mo sosht ka flet)

reff:

e pa drejt
qenka kjo bot
dikush gzim
e dikush lot
pse e keqja
neve na pret
pse e mira
mo sosht ka flet

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Ritfolk:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë