TEKSTESHQIP

Ritmi I Rruges
Një Ditë Do Të Jetë Më Mirë
Lyrics

Nje dite do te jete me mire...
Pra e kuptuat te gjithe
Mbajeni ne mend edhe nje here...
Nje dite do te jete mire
Mos i humbni shpresat
Ngritni kokat lart dhe vazhdoni

E duke ecur neper rruget e qytetit tim
del turlifar papaki edhe t'shitet trim
e ka niher s'ki shka mi ba bash qati frajerit
se ta len thiken ne shpine e i thu falemnderit
por nejse se prej tyre pa pshtu diqysh nuk e len
edhe pse ka mundesi qe doren a kamen e then
po, pak manatan i isheh njerzit tuj ik
tuj ik e tuj bertit, ikni t'zit ikni t'zit
E qetash valla bertit se vertet je ne rrezik
se ti ec e guxo rri ec e guxo ik
se vjen ky hyqmti edhe ta hjek flamen
ta zbut shpinen grushta, t'ben per me ta ba gjamen
Dhe keshtu ne qytetin tone nuk guxon me njet deri vone
se mesnaten po e kalove, mos mendo se kallaj pshtove
se mundsh me shku pa prit sikur qeni ne rrush
dhe per ty nuk jep pergjegjesi kerkush
Se n'diten e sotit ne token e bukes
nuk ka siguri, nuk ka liri, e disa nuk kan boll buk për mu ngi
po çka me ba s’ke cka ben se jeta eshte e tille
por dije se nje dite do te jete me mir

Nje dite do te jete me mire... do te jete me mire..
do te jete... jete... me mire...
Nje dite do te jete me mire... do te jete me mire..
do te jete... jete... me mire...

Ne vazhdojme te jetojme ne kete kohe te ndyte
krejt e dime se c’po ndodh por i mbyllim syte
para te vertetes se hidhur qe ne kete vend sundon
realitetin e vertete askush ta dije nuk don
e drama vazhdon jeton, shkatron c’do gje perpara
te varferve pa buke c’do dite u rendohet varra
sepse nuk kane shprese per nje jetese me te mire
si mund te jesh i lumtur nese nuk je i lire
me tregoni ju qe thoni se mire eshte krejt
cka mendoni a une a ju e keni me drejt
a po ju konvenon te flisni kso marri
prej njerezve te tille si ju,mund te shohesh vetem zi
me nuk mund ti besosh askujt, as shokut tend
se nuk e din nashta bash ai varrin ty ta ben
sa t'jete keshtu kaosi do mbreteroj ne kete hapesire
por sigursht se nje dite do te jete me mire

Nje dite do te jete me mire... do te jete me mire..
do te jete... jete... me mire...
Nje dite do te jete me mire... do te jete me mire..
do te jete... jete... me mire...

Me nuk vlen asgje nga ajo qe e dita per jeten
se së paku nje genjeshter e mbeshtjell te verteten
ne geton tone ku krimi vetem po zhvillohet
ne vete duhet te bejme dicka qe kjo te ndalohet
se nese vetem rrime dhe te na shkele koha s’lejohet
dhe vetem do te humbim dhe jeten si jete s'do ta jetojme
pra ta luftojme te keqen sa nuk eshte shume vone
se prejm kesaj varet dhe vet ardhmeria jone
te pakten mendonja thuaj si do te ishte
po te ishte, krejt ndryshe dhe liri po te kishte
e ti, ti jetoje jeten tende ashtu si don ti
mos ju perzi kerkujt kerkush mos perzihet ty
por mos u distanco nga e verteta qe te rrethon
mos ik nga jeta edhe nese ti deshton
pra mos e humbni shpresen se ajo na mban ne jete
do te behet me mire, me te vertete
pra ti jeto, gezo dhe argetohu
me ritmit e rruges edhe ti bashkohu
fluturo i lire neper hapesire dhe besome
se nje dite do te jete me mire.

Nje dite do te jete me mire... do te jete me mire..
do te jete... jete... me mire...
Nje dite do te jete me mire... do te jete me mire..
do te jete... jete... me mire...