Robert Berisha
Robert Berisha
Robert Berisha
  • Vendlindja:
  • Prishtine Kosovë
  • Mosha:
  • 45 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 28 Janar 1978
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♒ Ujori
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Robert Berisha është këngëtar i njohur. Robert Berisha ishte bashkeshorti i kengetares Nora Istrefi. Ne vitin 2016, Roberti nisi karrieren e tij si kengetar. Kënga e tij e parë solo ishtë "MIA" (Made In Albania) e cila është pëlqer shumë dhe kënga e tij e dytë është "Qysh pe lojna", nje këngë me ritëm veror. Pas një periudhe të gjatë në skenë si muzikant, Robert Berisha debutoi si këngëtar. Që nga ajo periudhë, ai numëron disa projekte të suksesshme muzikore. E duket se tashmë kur pozita si këngëtar është ndërtuar seriozisht për të dhe koncertet nuk mungojnë, ai i është qasur një tjetër pune.

Më datë 1 Qershor 2016, Robert Berisha publikon videoklipin "M.I.A (Made In Albania)". Teksti u shkrua nga Gjiko. Videoklipi u prodhua nga Entermedia. Me këtë këngë, Robert Berisha merr pjesë në Zhurma Show 2016 në vitin 2016.

Më datë 9 Korrik 2016, Robert Berisha publikon videoklipin "Qysh Pe Lojna".

Më datë 14 Shkurt 2017, Robert Berisha publikon videoklipin "Të Dua". Muzika e këngës u punua nga vetë Robert Berisha, teksti u shkrua nga Fatmir Muja, ndërsa për orkestrimin u kujdes Darko Dimitrov. Videoklipi u prodhua nga Imagine Films. Me këtë këngë, Robert Berisha merr pjesë në Zhurma Show 2017 në vitin 2017.

Më datë 25 Qershor 2017, Robert Berisha publikon videoklipin "Vetem Fjale". Një këngë me elemente orientale që pritet të pëlqehet në masë të madhe nga fansat e tij. Klipi i xhiruar në shkretëtire dhe kënga një baladë interesante, është një kombinim i qëlluar nga ana e Robertit. Videoklipi u prodhua nga Video Art.

Më datë 18 Korrik 2017, Nora Istrefi & Robert Berisha publikojnë videoklipin "Ska Inatë". Për orkestrimin u kujdes Big Bang. Videoklipi u prodhua nga Entermedia.

Më datë 9 Gusht 2017, Robert Berisha publikon videoklipin "Margarita".

Më datë 19 Qershor 2018, Robert Berisha publikon videoklipin "Pa Ty".

Më datë 5 Tetor 2018, Kastro Zizo, Eneda Tarifa & Robert Berisha publikojnë videoklipin "Çuna Dhe Goca". Videoklipi u prodhua nga Pro Video.

Më datë 14 Tetor 2018, Robert Berisha publikon videoklipin "Xhelozi", në bashkëpunim me Nurteel. Teksti u shkrua nga Nurteel, Ghulo.

Më datë 7 Shkurt 2019, Eli Malaj publikon videoklipin "Vetem Nje Mesazh", në bashkëpunim me Robert Berishën. Teksti i këngës u shkrua nga Avni Qahili.

Në Maj 2019, Eli Malaj merr pjesë në Netët E Klipit Shqiptar 2019 me këngën "Vetem Nje Mesazh", në bashkëpunim me Robert Berisha.

Më datë 17 Qershor 2019, Mimoza Mustafa publikon videoklipin "Krejt I Boj", në bashkëpunim me Robert Berishën. Dyshja videon e kanë realizuar pranë plazhit dhe shihen tejet elegant dhe në harmoni të njëri-tjetrit. Theksojmë se muzikën dhe tekstin e ka shkruar Ilir Berani ndërsa orkestrimin e ka bërë Ardian Kastrati.

Më datë 26 Qershor 2019, Robert Berisha publikon videoklipin "S'te Njoh Me". Muzika e këngës u punua nga Marsel Gunga & 2 Step, teksti u shkrua nga 2 Step, ndërsa për orkestrimin u kujdes Marsel Gunga. Videoklipi u prodhua nga kompania BUG Production.

Më datë 21 Korrik 2019, Robert Berisha publikon videoklipin "Mjalti Dashnise". Videoklipi u prodhua nga kompania BUG Production.

Më datë 11 Dhjetor 2019, Kley publikon videoklipin "T'kam Dasht", në bashkëpunim me Robert Berisha & Fabion.

Në Dhjetor 2019, Robert Berisha merr pjesë në Festivali I 58-Të Në Rtsh me këngën "Ajo Nuk Eshte Une".

Më datë 18 Dhjetor 2020, Ada Luka & Robert Berisha publikojnë videoklipin "Kismet". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Gramoz Kozeli.

Më datë 29 Prill 2022, Robert Berisha publikon videoklipin "Nanë". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Kreshnik Avdiu.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 3