Ronela Hajati

2 Fjalë Për Klipin E Ri “A Do Si Kjo” Nga Ronela Hajati

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}
[25-12-2015]
Këngëtarja shqiptare Ronela Hajati sapo ka publikuar në treg videoklipin e saj të shumëpërfolur "A do si kjo".

Që në nisjen e këtij projekti u shkaktuan polemnika, kjo pasi Ronela prishi kontratën me "Max Production" dhe sdi pasojë u anullua edhe kënga "Tiger" e cila ishte paraparë që të dilte gjatë verës.

Kënga e re "A do si kjo" është punuar nga De Voz, tekstin e ka shkruar vetë Ronela, ndërsa videoklipi kësaj radhe nga Pro Video. Çdo bashkpuntor tjetër tashmë...

Polemnika u zgjuan edhe gjatë xhirimit të videoklipit, kjo pasi një pjesë e tij shfaq Ronelën bashk me një gru statistësh duke lëvizuar mbi makina nëpër rrugë dhe të veshur në të zeza sikur të ishin militantë të ISIS, duke tmerruar kështu njerëzit që kalonin andej. Gjërat shkuan deri aty sa Projekti i padit edhe në Gjykatë.

Megjithatë sido që të jetë videoklipi është publikuar dhe gjithçka ka mbaruar! Kënga është ritmike dhe që në daljet e para ka marrë pëlqime.

Pas prishjes së kontratës me "MAX Production Al", Ronela nuk ka të drejtë hedhjen e videoklipit në kanalin e tyre në youtube që menaxhohet nga Agromax Gmbh, por si pasojë është detyruar që të lidh kontratë me kompaninë kosovare On Air Music.
 (B.A/Teksteshqip.Com)

2 Fjalë Për Klipin E Ri “A Do Si Kjo” Nga Ronela Hajati

  Ronela Hajati - A Do Si Kjo [Teksti dhe Klipi]

Komente 1