Më mbaj mend (për 1 muaj)


Rony & Grido - Si Familje

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Si Familje".
3. Video është e këngës "Si Familje", por nuk këndohet nga Rony & Grido.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Rony & Grido - Si Familje  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  52

Komente

1 🔥

Më Shumë Nga

Grido

03/06/2019

2019-06-03T12:57:48+00:00RONY
a e dini se sa her malli mu m'merr
per qita shok une shkoj deri n'ferr
bashk kena lujt
bashk kena vujt
pa ju besom kurr skisha mujt

jena bo krejt bashk si familje
kur jena bashk na gjejm zgjidhje
qito qito problem me ne
na i hajna sikur midhje
ejj a ja kena pshurr a jo qysh thoni

GRIDO
po du mi fol tash do fjal zemre
kur vjen puna per shqipet un e boj temen
keq puna me ne shoki tndrrohet emri
se krejt shqipet e londres e kan dridh venin
e kto kurvat qe shajn be kishe dojn me bo emer
kto refugjat po tvijn vet e ta qin femren
shok ti mos e bo trimin, ta pshurri ekipin
me cato 16 vet ti sun kalon kufinin
ejj o mill ti tan jeten e ke 1 prill
ndrroje emrin period
vec se je pidh e je ill
prej BURRELIT E n'kuks
tan gishtat e mesit nalt
thuju grido ua ka qi nanen thirreni bab

RONY
a e dini se sa her malli mu m'merr
per qita shok une shkoj deri n'ferr
bashk kena lujt
bashk kena vujt
pa ju besom kurr skisha mujt

jena bo krejt bashk si familje
kur jena bashk na gjejm zgjidhje
qito qe dojn problem me ne
na i hajna sikur midhje

Kena hanger kena pi
po kurgjo nuk na ka ni
nese kena pas 2 dhipa
ne ni dhom i kena...
ta kom thon qe shokt e mi vin ta presin veshin
shqipet po mdojn e me ty po tallin leshin
po dojn me m'ble mu tylifar pabuksi
a thu blehet qikjo shqipe prej kuksi
ne ket rrug ne ket lagje robt t'hekin qafen
na hupin jeten me kta nuk ka llafe
se jeta sna dhimet per shok
nuk shitna per pare nuk shitna per drog
se shoki nuk ndrrohet o bi**h me shok
ca patet i shitet keni ngel drog

(2x)
a e dini se sa her malli mu m'merr
per qita shok une shkoj deri n'ferr
bashk kena lujt
bashk kena vujt
pa ju besom kurr skisha mujt

jena bo krejt bashk si familje
kur jena bashk na gjejm zgjidhje
qito qito problem me ne
na i hajna sikur midhje

***
do ken problem me krejt shqipet


Ky tekst u dërgua nga Burrel cityKartolina (2)

8
10

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Rony Rag:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet