Më mbaj mend (për 1 muaj)

Rosela Gjylbegu - Deshire Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  43

Strofa 1 :
Rastësia ty të sjell tek unë
Të kujtoj më detyron
Sikur të isha një pasqyrë
Për sytë e tu
E të shikosh

Refreni :
Se je loti që vret
Dhimbjen ledhaton
Ti je ndjenja që flenë
Dhe sot
Sa e dua tek unë
Zërin ta degjoj
Do mbetet dëshirë
Kjo dashuri

Strofa 2 :
Ndonjëherë unë ndjehem bosh
Sa shumë
Ndonjëherë dhe s'e pranoj
Jo
Ka momente më mungon pa fund
Por të dua
Edhe pse s’mjafton

Refreni :
Se je loti që vret
Dhimbjen ledhaton
Ti je ndjenja që flenë
Dhe sot
Sa e dua tek unë
Zërin ta degjoj
Do mbetet dëshirë
Kjo dashuri

Bridge :
Dhe akoma s'e pranoj
Atë që ndjej
Por e di dhe e kuptoj
Udhëtim vitet do jenë
Tek lotët do gjej shpresë

Refreni :
Se je loti që vret
Dhimbjen ledhaton
Ti je ndjenja që flenë
Dhe sot
Sa e dua tek unë
Zërin ta degjoj
Do mbetet dëshirë
Kjo dashuri
. . . . . .
Do mbetet DËSHIRË
Kjo Dashuri

Music - Endrit Shani
Lyrics - Endrit Mumajesi


Ky tekst u dërgua nga BAADKID

Rosela Gjylbegu - Deshire
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Deshire".
3. Video është e këngës "Deshire", por nuk këndohet nga Rosela Gjylbegu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Rosela Gjylbegu:


Komente 0