Më mbaj mend (për 1 muaj)

Rovena Dilo - Ante I Tokes Time Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  34

Mjaft, se pash më pash
I rashe botes qark
Une, vetem me veten
Shtegtar i ngrate
Bota me josh si magji
Por dua te kthej nga vij.

Se, shpesh e me shpesh
Ndjej qe malli më mbyt
Se, dua pak ajer
Te mbushem me fryme
Çdo nate ne gjumë shoh shtepine
Ne pragun e saj
çlodh trupin tim

Ante i tokes sime
Atdhe, te prek dhe nje perendi
Po tek ti kam rrenjet
Po deshe ti do rilind per ty, Ante

Ante i tokes time
Atdhe të prek dhe nje perendi
Po tek ti kam rrenjet
Rrenjet tek ti
Kur te shoh rilind, Ante

Se, shpesh e me shpesh
Ndjej qe malli më mbyt
Se, dua pak ajer
Te mbushem me fryme
Çdo nate ne gjumë shoh shtepine
Ne pragun e saj
çlodh trupin tim

Ante i tokes time
Atdhe të prek dhe nje perendi
Po tek ti kam rrenjet
Rrenjet tek ti
Kur te shoh rilind, Ante

Ante i tokes time
Atdhe të prek dhe nje perendi
Po tek ti kam rrenjet
Rrenjet tek ti
Kur te shoh rilind, Ante
40

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Rovena Dilo:


Komente 0


Rovena Dilo - Ante I Tokes Time
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ante I Tokes Time".
3. Video është e këngës "Ante I Tokes Time", por nuk këndohet nga Rovena Dilo.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.