Më mbaj mend (për 1 muaj)

Rovena Dilo - Rrjedh Ne Kenge E Ligjerime Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  36

oooooooooooo fort po ndrit ai diell
Dhe burimi këngët lugjeve m'i percjell
o fort po ngroh ai diell
Edhe trimat nëpër mend m'i sjell
t'i perkedhelë.

Nga ky diell i kohës sime
ndrisin shekujt në agime
edhe pushka i shqiptarit zjarr flakëron.

Po ku ka si ty o Shqipëria ime
Po fisnikja permbi gur.
Rrjedh në këngë e ligjerime
Ballëlarta me flamur.

hej fort po rreh ai tel
Dhe lahuta tingujt m'i çon larg, m'i përcjell.
hej fort po bien ai tel
Edhe trimat nëpër mend m'i sjell
ti perkdhel

Nga ky ze i kohës sime
flasin shekujt me gjemime
edhe krisma e shqiptarit vlen
brez pas brez
2X
Po ku ka si ty o Shqipëria ime
Po fisnikja përmbi gur.
Rrjedh në këngë e ligjerime
Ballëlarta me flamur.


Ky tekst u dërgua nga Dafina

Rovena Dilo - Rrjedh Ne Kenge E Ligjerime
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Rrjedh Ne Kenge E Ligjerime".
3. Video është e këngës "Rrjedh Ne Kenge E Ligjerime", por nuk këndohet nga Rovena Dilo.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Rovena Dilo:


Komente 1