Më mbaj mend (për 1 muaj)

Rovena Dilo - Mimoza E Dashurise Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  21

Si nje tuf' pellumbash radhe-radhe
Krahet shtrin debor' e par'
Ret' i falen tokes bardhesi
Zjarr ne zemer me dhe ti.

Ku ta gjej mimozen valle, ku ta gjej?
Ajo cel vecse njehere.
Ne lulzim te saj u njohem ne
Une dy fjale e ti ne sy me pe.

Fole ti dhe zogjte, kengen e lan'
Zemra zemren ndieu pran'
Gishtat neper floke e dielli ne re
Rritu dashuri e re!

Lulezo mimoz' e cel ti ne cdo stine!
Me aromen tende rritem dashurine.

Ka cdo njeri ne jet' nje enderr te vertete
S'e vyshkin vitet, lulzon dhe rritet
Mbetet gjithmon' e re.

Ka cdo njeri ne jet' nje enderr te vertete
S'e vyshkin vitet, lulzon dhe rritet
Mbetet gjithmon' e re.

2x


Ky tekst u dërgua nga  durim   henri277

Rovena Dilo - Mimoza E Dashurise
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mimoza E Dashurise".
3. Video është e këngës "Mimoza E Dashurise", por nuk këndohet nga Rovena Dilo.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Rovena Dilo:


Komente 0