Më mbaj mend (për 1 muaj)

Rovena Ibrahimi & Grupi Ali Pasha - Motra Me Vellane Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.4 / Votuan:  59

Vasheze moj grykezen
Vasheze vasheze
Sonte vishi allafrenga
Per sevda o moj per sevda

Ne valle t'u mbetet kemba
Vasheza moj vasheza
Se marton te vetmen nena
Per sevda o mor per sevda

U rrita vetem u rrita
Vellezerit nuk i pashe
Sa shume u luta dhe prita
Dhe kur fjalen dhashe

O sa shume u luta dhe prita
Dhe kur fjalen dhashe
Dasmes kur i binte dita
O te na binte bashke

Ikem dhe te lame moter Foshnje permbi supe
Erdhem e te gjetem moter
Stolisur per nuse

Erdhem e te gjetem moter
Stolisur per nuse

Mall o aman mall moter
Shpirtin ç'ma kepute

Ref...
Aman moj aman
Motra me vellane
Lotet te nje syri
O te nje syri jane

Aman moj aman
Motra me vellane
Rrahje te nje zemre
O te nje zemre jane

Te ma hidhni vallen shtruar
Se do iki larg
Vallja vallen te mbaje zgjuar
Te mos kem merak

O vallja vallen te mbaje zgjuar
Te mos kem merak
Per vellezer pa martuar
Dasem paçim prape

Erdhi ora erdhi ora
Moter per te dale
Ti mos qaj o moter xhani
Nuk kemi te ndare

Ti mos qaj o moter xhani
Nuk kemi te ndare

Hajt t'ja marrim kenges moter
Te qofte udha e mbare

Ref...
Aman moj aman
Motra me vellane
Lotet te nje syri
O te nje syri jane

Aman moj aman
Motra me vellane
Rrahje te nje zemre
O te nje zemre jane


Ky tekst u dërgua nga  teksteshkruesi

Rovena Ibrahimi & Grupi Ali Pasha - Motra Me Vellane
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Motra Me Vellane".
3. Video është e këngës "Motra Me Vellane", por nuk këndohet nga Rovena Ibrahimi & Grupi Ali Pasha.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Rovena Ibrahimi:


Komente 0