Më mbaj mend (për 1 muaj)

Rovena Ibrahimi - Serenata Labe (Feat. Djemtë E Labërisë)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Dil moj aman dil
Moj te dalte rrenja
Degjoje longaren
Kur bie nga lema
Dil moj aman dil
Moj te dalte rrenja

Djema more djema
Mos beni belara
Se degjon edhe nena
Kur bie longara
Djema more djema
Mos beni belara
Se me juve me thote nena
Nuk behen shakara

Aman po nuk dole
Thuaj te vi brenda
Hape ate dere
Se nuk behet gjema
Hape ate dere
Se nuk behet gjema

Thuaj nenes thuaj
Ta heqi lloine
Me longare ne buze
Naten do ta gdhijme

Thuaj aman thuaj
Mos me djalerine
Djemte kur dashurojne
Nuk duanntja dijne

Se kur dashurojne
Nuk duan tja dijne

Djema more djema
Flake o flake e malit
Me fjalen e serte
Dashuri e labit

Djema more djema
Flake o flake e malit
Sa ju ka o lezet
Kur ju digjet xhani

Aman po nuk dole
Thuaj te vi brenda
Hape ate dere
Se nuk behet gjema
Hape ate dere
Se nuk behet gjema

Dale more dale
Sa te iki hena
Dale more dale
Se shikon dhe nena

Hape ate dere
Se me plasi zemra


Ky tekst u dërgua nga Rovena IbrahimiRovena Ibrahimi
Featuring: Djemtë E Labërisë
Renditja: Top 200
Publikimi: 25/11/2023
Teksti: Nexhip Seraj
Orkestrimi: Vani Rushiti
Video Produksioni: Ar Visual


Rovena Ibrahimi - Serenata Labe
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Serenata Labe".
3. Video është e këngës "Serenata Labe", por nuk këndohet nga Rovena Ibrahimi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Rovena Ibrahimi:


Komente 0