TEKSTESHQIP

Rovena Ibrahimi & Grupi Ali Pasha
Motra Me Vellane
Lyrics

Vasheze moj grykezen
Vasheze vasheze
Sonte vishi allafrenga
Per sevda o moj per sevda

Ne valle t'u mbetet kemba
Vasheza moj vasheza
Se marton te vetmen nena
Per sevda o mor per sevda

U rrita vetem u rrita
Vellezerit nuk i pashe
Sa shume u luta dhe prita
Dhe kur fjalen dhashe

O sa shume u luta dhe prita
Dhe kur fjalen dhashe
Dasmes kur i binte dita
O te na binte bashke

Ikem dhe te lame moter Foshnje permbi supe
Erdhem e te gjetem moter
Stolisur per nuse

Erdhem e te gjetem moter
Stolisur per nuse

Mall o aman mall moter
Shpirtin ç'ma kepute

Ref...
Aman moj aman
Motra me vellane
Lotet te nje syri
O te nje syri jane

Aman moj aman
Motra me vellane
Rrahje te nje zemre
O te nje zemre jane

Te ma hidhni vallen shtruar
Se do iki larg
Vallja vallen te mbaje zgjuar
Te mos kem merak

O vallja vallen te mbaje zgjuar
Te mos kem merak
Per vellezer pa martuar
Dasem paçim prape

Erdhi ora erdhi ora
Moter per te dale
Ti mos qaj o moter xhani
Nuk kemi te ndare

Ti mos qaj o moter xhani
Nuk kemi te ndare

Hajt t'ja marrim kenges moter
Te qofte udha e mbare

Ref...
Aman moj aman
Motra me vellane
Lotet te nje syri
O te nje syri jane

Aman moj aman
Motra me vellane
Rrahje te nje zemre
O te nje zemre jane