Më mbaj mend (për 1 muaj)


Rovena Stefa - Amaneti I Babes
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Amaneti I Babes".
3. Video është e këngës "Amaneti I Babes", por nuk këndohet nga Rovena Stefa.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Rovena Stefa - Amaneti I Babes  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Komente

Asnjë Koment

08/11/2019

2019-11-08T13:00:29+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Amaneti I Babes" kënduar nga Rovena Stefa.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Rovena Stefa i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Edis Dogani - Amaneti I Babes

TI JE LUT PER NEVE
MA SHUM SE PER VETEN
IKE HIJE SHUM TI DARSMAT
SHUM E KE DASHT JETEN
TI KUR SU ANKOHE
SE SKI DASHT ME NA MERZIT
SA SHUM DHIMBJE TI DUROVE
TI KE DASHT KE DASHT VEQ ME
SHPIRT

2 X

TI JE KAN NJE NJERI DUKAT
KREJT PA TY TE KAN DASHT
SA I MIR E SA I URT
MKA MAR MALLI ME TI PUTH
DY DURR

SYT E TU KUR JAN MBYLL
ZEMRAT TONA I NGJAN VETE
PER TY KREJT KUSH KAN NI
KAN THAN LUM AJ PER VETE
ZA VIOLINE KREJT U SHUA
O SA SHUM O MERZIT E MER
MALLI PER DURR TUA PO E
LYP E LYP ZOTIN E SHPIS

2X
TI JE KAN NJE NJERI DUKAT
KREJT PA TY TE KAN DASHT
SA I MIR E SA I URT
MKA MAR MALLI ME TI PUTH
DY DURR

2X
UN JAM BAB DJALI YT
AMANETIN TA QOJ VET
SKE MUJT MI QEL SYT
MA LE KANGEN MA LE
KANGEN AMANET

Sefë Mleqani - Amaneti I Babes

O eni vllazen t'ja marrim kanges
T'i gezojme o miq e shok
T'ja çojme ne vend amanetin babes
Se na t'pareve ???

T'ja çojme ne vend amanetin babes
Se na t'pareve ???

Per sojzi o mos me u dorezu
Sepse jeta kish dhe t'keqia
Ju prape duhet me kendu
Mbani mend mire fjalet e mia

Ju prape duhet me kendu
Mbani mend mire fjalet e mia

O edhepse krahet na u kane tha
Edhepse gati na la zani
Vellaznit tone qe ne lufte kane ra
Na thone kangen mos e ndalni

Vellaznit tone qe ne lufte kane ra
Na thone kangen mos e ndalni

Per sojzi o mos me u dorezu
Me mbajt zi nuk asht zakon
Ju prape duhet me kendu
Mbani mend kolosin tone

Ju prape duhet me kendu
Mbani mend kolosin tone

O tash na duhet mos te mbledhim
Me gjithe shpirt kangen me nis
Ta çojme ne vend o amanetin
Me ja mare anen merzise

Ta çojme ne vend o amanetin
Me ja mare anen merzise

Djemve dhe nipave me u tregu
Hiç pa ndare sa jane tash pa pjek
Asnjiher s'duhet harru
Hidhet e ambel asht kjo jete

Asnjiher s'duhet harru
Hidhet e ambel asht kjo jete
Më Shumë Këngë Nga Rovena Stefa:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë