A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Rovena Stefa

Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  101
  • Origin:
  • Fier 
  • Residence:
  • Kosovë 
  • Age:
  • 39
  • Zodiac sign:
  • Demi ♉
BIOGRAFIA: Rovena Stefa is a popular singer and songwriter of Pop music. Ne moshen 5-vjecare debuton per here te pare ne nje konkurs kombetar te fjales artistike, ku vleresohet me cmimin e pare. Shkollen e mesme te gjuheve te huaja ne profilin "frengjisht", e kreu ne Elbasan. Kur ishte vetem 16 vjec, ajo paraqitet ne nje koncert pervjetor te shkolles "Luigj Gurakuqi". ketu ajo kendon per here te pare ne publik (kenge te idhullit te saj, Mariah Carey "Without you"). Aktivizohet ne teatrin "Skampa" te Elbasanit ne te gj...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Irva Stefa

(Her sister)

Facebook

Profile

Instagram

Account

Add Official

Social Accounts

Boll Me Lojna (2014)

Gëzimi I Dasmave (2012)

Degjo Rovin (2011)

Lum, Lum (2008)

Llokum (2006)

Dasma (2005)

Paraja (2003)

Bie Debore (2002)

Ti Vetem Ti (2002)


» Add A Song »

Dasma
Per Nje Kafe
Burr Te Martuar Dashurova
Paraja
Jeta Jeta
Me Kapele Karocieri
Rrofte Shqipja Dhe Vatani
Thirrem
Nusja
Tundi Vallet

As Songwriter

Loading... Please wait
See More

Translations (1)


Related Artists:

Elda Shabani (Madonna Shqiptare)

Jonida Maliqi

Hueyda El Sayed

Elia Zaharia

Eneda Tarifa

Juliana Pasha

Zhaku

Eltina Minarolli

Jeta Faqolli

Anila Mimani


Tags: Rovena Stefa

Rovena Stefa in e-Cards:

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2018