A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Muzikë Klasike Shqip

:: Më Të Klikuarit e Javës

Shpresa Gashi rrjedh nga një familje e vjetër qytetare në të cilën është kultivuar dhe trashëguar nëpër breza dashuria për muzikën dhe artin. Gjyshja ...
Inva Mula është një këngëtare soprano shqiptare. Ajo vjen nga një familje artistësh. I ati saj, Avni Mula, është një nga kompozitorët dhe këngëtarët m...
Denisa Onjea është fituesja e edicionit te pare te “Tu si que vales”. 26-vjeçarja që për herë të parë shkeli skenën e “Tu si que vales” e shoqëruar ng...
Gruaja me emrin Luiza Papa shquhej për veshje të veçanta tërë elegancë, për stilin e saj perëndimor dhe për topuzin e famshëm që gjithnjë e ka pasur t...
Nuk kemi arritur të gjejmë një biografi për Jolanda Gjeluci

Ju lutemi të na ndihmoni

Mentor Xhemali ishte një personalitet i shquar jo vetëm i muzikës klasike, por edhe asaj partizane (marciale) e popullore është padyshim edhe i madhi ...
Në Dhjetor 1980, Valentina Qato merr pjesë në Festivali I 19-Të Në Rtsh me këngën "Besa Jone"....
U ngjit në skenë në moshën 5-vjeçare si një virtuoz i lindur dhe në moshën 7-vjeçare dha koncertin e tij të parë recital në teatrin "Aleksandër Moisiu...
Nuk kemi arritur të gjejmë një biografi për Pandi Peleshi

Ju lutemi të na ndihmoni

Me nje ze te rralle ne muziken operistike, Edit Mihali fale punes dhe karrieres te gjate ne skene, prej kohesh gezon titujt “Artiste e Merituar” dhe “...
Që në moshë fare të vogël babai I saj i cili është kengetar dallon talentin e saj për muzikë. Që e vogël është marrë me aktivitete. Shkollen e mesme t...
Në Maj 2013, Ermal Pepa merr pjesë në Top Fest 10 me këngën "Le Te Me Mungosh". Më datë 15 Tetor 2018, Ermal Pepa & Landi Pepa publikojnë videoklip...
Kastriot Tusha është tenor shqiptar. Në Shkollën e Mesme të Muzikës "Onufri" (Elbasan) i mori mësimet fillestare për kanto. Më pas mësimet për kanto i...
Vikena Kamenica, mexosopranoja e Teatrit të Operas dhe Baletit e nisi karrierën si këngëtare e muzikës së lehtë. Në vitet 2000 këndoi në baret e para ...
Ai nuk është artist vetëm në skenat ku ngjitet për të performuar si këngëtar lirik! Me të njëjtin pasion dhe dëshirë, ai shkrin talentin e tij edhe në...
Learta është soprano dhe është e martuar me Kushtrimin, djalin e Shyhrete Behlulit. Më datë 7 Maj 2019, Shyhrete Behluli & Learta Jakupi publikojnë...
Ramë Lahaj është lindur në një familje muzikore dhe përfundoi arsimin e tij fillor dhe të mesëm në vendin e tij. Në vitin 2001 u diplomua në studimet ...
Nuk kemi arritur të gjejmë një biografi për Selvije Marteti

Ju lutemi të na ndihmoni

Nuk kemi arritur të gjejmë një biografi për Nezafete Shala

Ju lutemi të na ndihmoni

Ajo është dhe valltare po ashtu. Më datë 17 Dhjetor 2016, Greta Thaçi publikon coverin "Side To Side" në versionin e saj. Më datën 2 korrik 2017...

:: TOP 100

» Renditja e Plotë »


:: VideoKlipe Shqip

» Renditja e Plotë »

:: Të Rejat E Fundit


:: Fotogaleria
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019