Më mbaj mend (për 1 muaj)

Rudi - Qyteti Im (Shkodra) Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  16

E ndjej Qytetin kur ankon
E ndjej Qytetin kur renkon

Un kam nje lidhje shpirtrore dhe shpesh her ai me flet
me frymzon me krenon pra ai me jep
un dua t'di Qyteti im ti pse nuk qesh?!
por Qyteti hesht ai kurr se ka merituar ket fat
por sot Qyteti im ti mbaje koken lart.

(Rrefreni)

Qyteti im sa her me flet(2X)
do jem gjithmon aty per ty
un te jam fal per ç'ka me jep
ne mira vite te shoh mbret
te dua ty Qyteti im.

Sa her nisi te flas per ty Qyteti im
fjalet e mia mbartin gzim e trishtim
kaluam shum koh ti me dhe formim
me burrerove me mesove pra per mua je prind.

Ne rruget tua u rrezova ne rruget tua u ngrita
maj mend sa her kam qar e sa her u zbavita
ti e mbaje koken posht ne netet pa drita
me jepje buzqeshjen e par ne mjes kur zbardhte dita.
Kam shoket e femiris hodha hapat e pjekuris

Shkela per her te par ne shtigjet e Dashuris
njoha rruget e djallzis aventurat e shoqnis
tani ç'do gje mbetet ne grimcat e nostalgjis
vitet kaluan u rrita po behem burr
po emrin tend Qyteti im un se harroj kurr

Se ngado qe shkoj me ate emer kam me u mburr
e di shum njerez qe thon jam djemt t'tu por ah sikur...

(Rrefreni)

Qyteti im sa her me flet(2X)
do jem gjithmon aty per ty
un te jam fal per c'ka me jep
ne mira vite te shoh mbret
te dua ty Qyteti im.

"Vetem nje her te kthehem"
Sikur per nje çast te kthehem prapa ne vite
te shoh rrebele kok fort krenare dhe stuike
vendimtare ne kthesat historike je fantastike
mbetesh mitike kreshnike bujare dhe mikpritse.

Un e di se sa vuan se sa ngjarje ruan
ti sa djem percolle dhe sa lot te shkuan
por ste shof dot te deshperuar "Te Dua"
lumturuar te qendrojm te fort per ne per mua.
"SHKODER TE DUA"

Pata fatin e mir te rri me njerz qe me dhane
mos harro Qyteti im kur me thrret mua me ke prane
dit te bukra dhe te kqia neve bashk i ndam
me dhe bekimin te jem nje nga djemt e tu me fam.

S'jam i pari as i fundit qe shkruaj vargje per ty
per shum gjera qe kam Qyteti im te falem ty
dhe pse jam larg asgje nuk mund ta ndaj tek ty
kam nje mision me kry por te premtoj do te vij perher tek ty...

(Rrefreni)

Qyteti im sa her me flet(2X)
do jem gjithmon aty per ty
un te jam fal per c'ka me jep
ne mijra vite te shoh mbret
te dua ty Qyteti im.(2X)


Ky tekst u dërgua nga  Djal1KeqRudi
Publikimi: 16/12/2005
Festivali: Festivali i 44-të në RTSH
Muzika: Rudi
Teksti: Rudi
Orkestrimi: Jetmir Mehmeti


Rudi - Qyteti Im (Shkodra)
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Qyteti Im (Shkodra)".
3. Video është e këngës "Qyteti Im (Shkodra)", por nuk këndohet nga Rudi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Rudi:


Komente 1