TEKSTESHQIP

Rudi
Mos U Llastoni
Lyrics
(Feat. Mr Elvis & XXL)

XXL eshte sonte me ne,
Mr.Elvis eshte ketu me ne,
Rudi ne mikrofon eshte ketu me ne
(MBRITEM)

[Rudi]
Ne ditet tuja me te bukra une per ju jam erresire
S’kam deshire t’jem i lire se me sheh po s’me njeh
S’kam deshire jam i veshtire, per tu arrire
Nga ju filizat e vyshkura pa mbire mire
Atje ku ju mendoni se jeni ngritur une jam gati t’ju rrezoj
Por mendoj, a ja vlen te rroj me ju perdersa qesh kur ju degjoj, shkoj
Thelle ne mendjet tuaja dhe kuptoj prononcimet e juja euforike
Tipike me pergjigje enigmatike per te ngjallur interes
Me shpres se ka dicka artistike prandaj leji llafet duhen pozicionet
Per te njohur fakte, jemi ne Pole Position si skuader kompakte
Mu s’me plas, kujt i plas, nuk ta zgjas, jam dru me ash ash
Kam qene, do mbetem alabak pa klas, ky pra jam une, kur flas bertas
Nje karikator me ofendime ju kam derdh ne cast

[Refreni]
Mund te flisni por me kufi (Hopa)
Mund te thoni cfare te doni (Hopa)
Ne ju japim cdo kenaqsi (Hopa)
Por avash mos u llastoni (X2)

[Mr. Elvis]
Mr. Elvis, Rudi, XXL dy fjale po ju flet
Me kete kenge rivale me kte kenge te paret jemi ne
Te besh bla-bla-bla tashme e ben kushdo
Neqoftese do te jesh dikush ule pra koken dhe puno
Si them keto vargje se vetja me pelqen
Por i them ne saje te inteligjences se nje kenge dua te them
Por per ne s’ka problem se e mira s’ka te sosur
Ne ne kulm do jemi ne fund te detit kemi groposur
O sa lehte eshte qe te recitosh sot poezi
Por sa e veshtire eshte qe te reposh sot me shpejtesi
Pra kete gje s’e dallojne dot sot repistat pa kontigjent
S’e kuptojne qe hip-hopi interpretohet me shpirt e me ndjenje
Respektojme te gjithe ata qe bejne repin e mirefillte
E shoh poshte te gjithe ata qe tangelliku i perfshin
Pse i them keto fjale do thote ndonjeri prej jush
Se s’duroj dot me kur recitojne ca lepurushe

[Refreni]
Mund te flisni por me kufi (Hopa)
Mund te thoni cfare te doni (Hopa)
Ne ju japim cdo kenaqsi (Hopa)
Por avash mos u llastoni (X2)

[XXL]
Zbavitem duke luajtur lojen tuaj
Qe pa filluar mire konsiderohet e fituar
Por jam i tunduar nga deshira per t’vazhduar
Sepse kur dikush me ka inat ndihem i vleresuar
Me muzike komerciale ndoshta edhe nderpopllore
Hip-hop, R&B ne nivele bashkekohore
Krijmtari ne te zeze per te sjelle idet gjeniale
Qe jane fatale per kundershtaret tane
Qe s’mbine ne hale kerkojne fame me vargje vulgare
Jena keto qe jena s’kemi rima veterane
Tani performance tjeter shqiptaro-amerikane
Tani vetem leke na presim
Te llastuar nga producent qe na mbeshtesin
E kemi te garantuar suksesin
Falenderime speciale per fansat qe na presin
Eshte e kote te perpelitesh me refrene te mekur
Mos pretendoni nga nje krijimtari qe ka lindur e vdekur (Beshtyn)

[Refreni]
Mund te flisni por me kufi (Hopa)
Mund te thoni cfare te doni (Hopa)
Ne ju japim cdo kenaqsi (Hopa)
Por avash mos u llastoni (X2)

[Rudi]
Heh, neqoftese dikush kerkon lufte me ngulm
Une kam nje cmenduri rimash qe presin ulur per sulm
Kam nje lum vargjesh te mbushura me dhune
Prandaj mos ja var veshin, ti qendrojme muhabetit ne kufite e lezetit
O jam djal shkodrani e shume shqiptare mbas venit

[Refreni]
Mund te flisni por me kufi (Hopa)
Mund te thoni cfare te doni (Hopa)
Ne ju japim cdo kenaqsi (Hopa)
Por avash mos u llastoni (X2)

DËRGOI: