TEKSTESHQIP

Rudi
Gangsta Atmosfere
Lyrics
(Feat. XXL)

RUDI -
Eshte nje marrveshje e mbaruar
mes meje dhe kundershtareve te betuar,
ata me urrejn qe te frymzoj,
qe ata prap ne skene te vazhdojne,
edhe nje her si gjithmon neper rruge
naten vone ne gansgta atmosfere
pa dale nga stili jone,
kjo eshte natyra ime e ky eshte tipi im,
me vajza qe me kerkojn tash jam person nkerkim.
nje pergjigje per ju shoket e mi qe nuk besonit
qe gjithmon me thonit se sdo jem nje MC i mire.
por tani gjerat ndryshojn te jesh si une eshte e veshtire
e dy fjale shtese me vrullin e mllefit,
nje provokim i vogel e dije se ja ki bo vedit.

XXL-e kur kendonim ice-t ,
ne akoma ishim femij,
por tani qe jemi rritur trasformuar ne OG
gjithcka shkruar dhe ne fund botuar,
por muzika rrep jeten e perditshme vazhdon
duke trreguar nuk jemi kthyer ktu
vetem per nje recitim por kemi ardhur
sepse ju doni nje shpjegim,
e bukur eshte kur e rremon
dhe vemendje i krijon, nqs se nuk kutpon, shijo overdoze te bllokon , nigjo ti rrima te zgjedhura qe vjin nga mendja jon , e mos kujto se jan te vjedhura se emertimi sna lejon , keshtu jemi krijuar dhe shoqnin e kemi dalluar. me njerez qe na rrespektojn e njerez qe na kan vlersuar.

rref. si gjithmon edhe kte her
neve ndezim gansgta atmosfere
kenga vjen kte her si pergjigje
per te tjer. x2
hey hey its a gansgta gangsta.

XXL-
rivaletiet e njohim por rrugen ne OG shohim
deshira per tu njohur ne shum vende eshte e hapur
dhe te tjer mendojn se jeten nga veshi e kan kapur,
shikoje me vemendje veten ne pasqyre
sepse ne me klanin ton jemi interes i rrepit te ndyre
ndihme i japim e ndonje nder i kemi kryer
dhe pa dashur copet e historise kemi rrembyer,
tani muzika rrep nga ne eshte kthyer,
kjo eshte muzika ime qe nuk ka pretendime
dhe per ta kuptuar duhet te futesh ne mendime
gjithcka qe ne mendojm e shkruajm ne nje
cop leter dhe e ruajm qe mos tna e kopjoj
ndonje tjeter.

RUDI-
sa shum xhelozi nga njerez hipokrit
qe snjohin dashamirsi por njerzit e mi
e din qe un t`zhgenjen kjo eshte luft e ftote
un shpejt do tjua kthej
e deshira madhe per te trreguar sesa vlej
me ben te shperthej ne vargje te thelluara
e smund tvazhdoj me tej
se kur kemi fillu ne hip-hopin
ju e lat kombin `cesht hip-hopi` ?
e tani un jam ne plan tpar
jam pjes e historise se rrepit shqiptare
nderkoh ju fillestare
femra dhe fame alkool dhe marjuane
prite pak albumin pastaj asgje sme ndal.
kujdes se i gjith texte im kte her
eshte nje pergjigje e plote
ne gangsta atmosfere.

rref. si gjithmon edhe kte her
neve ndezim gansgta atmosfere
kenga vjen kte her si pergjigje
per te tjer. x2
hey hey its a gansgta gangsta.

DËRGOI: