Më mbaj mend (për 1 muaj)

Sabiani - Binjaket  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  25

Orkestrimi:

Genti Lako

Këngë e albumit:

"100% Shqip Vol.1"

Këngë e albumit:

"Hitet Folklorike Vol.1"

Këngë e albumit:

"Binjaket"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2005

2005-11-30T23:00:00+00:00(2x)
Ke te marr e kë të lë
naten gjumi nuk me ze

(2x)
Ke te marr e ke te le
naten gjumi nuk me ze
Si ne shkolle sa rende gabova
dy binjake dashurova

(2x)
Nje binjake dashuroj
nuk di si ta propozoj
e shikoj dhe ngaterrohem
ne tri here dy here gabohem

(2x)
Kush jam une njera me thote
cila eshte nuk e gjej dot
nuk e di mbreme nga kush shkova
puthjet valle kujt ja dhurova

(2x)
Ke te marr e ke te le
naten gjumi nuk me ze
Si ne shkolle sa rende gabova
dy binjake dashurova

(2x)
(Ne fund te fundit femrat) (2x)
(te gjitha jane binjake) (2x)
(vrapo se po te iken koha) (2x)
(kalon u plake) (2x)

Ke te marr e ke te le
naten gjumi nuk me ze

(2x)
Kush, kush, kush jam une
njera me thote
cila eshte nuk e gjej dot
nuk e di mbreme nga kush shkova
puthjet valle kujt ja dhurova

(2x)
Rrobat veshin po njesoj
po nje ze kur i degjoj
qe te dyja qajne per mua

(3x)
Ke te marr e ke te le
naten gjumi nuk me ze
Si ne shkolle sa rende gabova
dy binjake dashurova

Ke te mar e ke te le
(Ke te mar e ke te le)
naten gjumi nuk me ze
(naten gjumi nuk me ze)

(Ne fund te fundit femrat) (2x)
(te gjitha jane binjake) (2x)

Ke te marr e ke te le

(Ne fund te fundit femrat) (2x)
(te gjitha jane binjake) (2x)
(vrapo se po te iken koha) (2x)
(kalon u plake) (2x)

(3x)
Ke te marr e ke te le
naten gjumi nuk me ze
Si ne shkolle sa rende gabova
dy binjake dashurova

(Stop, stop, stop)


Ky tekst u dërgua nga Entrita
Më Shumë Këngë Nga Sabiani:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet