TEKSTESHQIP

Sabiani
Hej, Hej Tani Me Lodhe
Lyrics

(2x)
Driten e mbaj ndezur por nuk te shikoj
kete nate sa larg ti ke shkuar
zemres edhe zotit nje cast i besoj
jam perseri, pa gje mbaj ne duar
me mbeshtolli nata edhe mbeta pa drite
ku jane ata syte qe me donin
keshtu embel, keshtu bute mos me vrit
le te rroje edhe pak iluzioni

(refreni)
Hej, hej tani me lodhe
hej, hej larg ke ikur
hej, hej sa keq ma drodhe
prej teje kurre se kam pritur
hej, hej luan me mua
cfare jane keto qe thua
me kot, tani ankohesh
nga gjumi shpejt do te zgjohesh

Isha i persosur edhe kete mire e di
mos te desha dhe kjo mjaftonte
pa ty vjen mengjesi me lotet e mi
aty do te jem edhe sonte
me mbeshtolli nata edhe mbeta pa drite
ku jane ata syte qe me donin
keshtu embel, keshtu bute mos me vrit
le te rroje edhe pak iluzioni

(refreni)
Hej, hej tani me lodhe
hej, hej larg ke ikur
hej, hej sa keq ma drodhe
prej teje kurre se kam pritur
hej, hej luan me mua
cfare jane keto qe thua
me kot, tani ankohesh
nga gjumi shpejt do te zgjohesh