TEKSTESHQIP

Sabiani
Loti Per Nenen
Lyrics
(Feat. G Bani)

G-Bani::
Ej esht vetem nje person
qe ja vlen qe t'jesh i sinqert para tij
ja vlen t'besh c'do gje per te
ja vlen ta respektosh pa mas
dhe ky person esht nena

G-Bani::
Kjo esht historia e nje djali nga Shqiperia
E nje djali te zakonshem si qindra e mije te tjere
Qe as nuk e ndihmoj,as se pengoj demokracia
per te mar rrugen e kurbetit,larg shtepise se mjere
15 pranvera akoma mire pa i mbyllur
I vihet mbrapa dajes edhe niset per Greqi
Babai i kishte vdekur qe i vogel
nder sa nena e kujtonte edhe qante dite e nate me lot ne zi
si shkonte mendja,as qe mund ta dinte se cfar pune bente djali
jasht shtetetit,per te mbajtur shtepine
as qe i kishin thene,dhe as qe e imagjinonte
femijen e saj te punonte,duke shitur heroine
mbushi 18 vjec dhe kerkonte fatin ane e mbane ne europes
Duke e marur me tregti,zvicer dhe itali,belgjike dhe gjermani
deri sa e arrestojn dhe e burgosin ne greqi

Sabiani::
Me ka munguar nena,me ka munguar
sa her e kujtoj edhe shuhem i lenduar
pikellojn ne zemer disa kujtime
ndihem i braktisur ne rruget e jetes time
2x

G-Bani::
Kalonte koha,ikte dal nga dale,ashtu sic mund te iki ne burg
dhe ne dhe te huaj,minuti behej ore,ora behej dite
dita behej jave,dhe java behej muaj
deri sa erdhi gjygji,dhe u bo seanca edhe u mor vendimi
qe djali te lirohet,keshtu qe e dergojn ne fillim ne rajon te police
te transfermohet,per Shqiperi,me fjal te tjera nga Greqia te adubohet
djalit nuk i durohet,per te mesuar si esht nena
merr motren ne telefon,motra i thote qe nena nuk esht mire
vetem kaq,vellai t'verteten i kerkon,motra hesht nuk ja tregon
Mbas nja tre kater ditesh,djali e nisin per Shqiperi
Sapo zbret ne Kakavi,i hyp taxi's menjeher
direkt ne spital vete e takon doktorat,nena nuk ka shpetim
sepse nena ka kancer

Sabiani::
Me ka munguar nena,me ka munguar
sa her e kujtoj edhe shuhem i lenduar
pikellojn ne zemer disa kujtime
ndihem i braktisur ne rruget e jetes time
2x

G-Bani::
Djalit i hiken truri,thartohet,i shemben enderrat qe kishte bere
toka fillonti rrotullohet,mbledh veten per nje moment
dhe tek mjeket prap afrohet
aman cfar te doni,do t'jua jap,vec nena te sherohet
do te keni cfar t'me thoni,do te ve ku t'me dergoni
hapni gojen dhe flisni vec nena te behet mire
mundohu te qetesohesh dhe degjo ketu or bire
disa s'mundje nuk sherohen sa do qe te kesh deshire
Por a behej keshtu thjesht,ti thoshte lamtumire
motra e vogel dite e nate,bashk me nenen ne dhome
djali i jipte kuroja,i lutej zotit dhe shen mirit qe t'mos mbesin jetime
por nena ra ne kome,nena nuk fliste me,jo nena nuk degjonte
vetem nga syri i djatht,i pikonte nje lote,
jasht bubullima,qante qielli,qante vajza,qante djali
pse ma bere k'te o zot?

Sabiani::
Me ka munguar nena,me ka munguar
sa her e kujtoj edhe shuhem i lenduar
pikellojn ne zemer disa kujtime
ndihem i braktisur ne rruget e jetes time
2x

Sabiani::
Me ka munguar nena,me ka munguar
per ti then dy fjal edhe per ta perqafuar
e vetem nje mendim mund ta qetesoj zemren time
se tani po clodhesh atje lart o nena ime
2x

DËRGOI: