Më mbaj mend (për 1 muaj)

Sabri Fejzullahu - Do Te Kemi Shqiperi Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  17

Do te kemi Shqiperi,
Kur te bien ne dashuri,
Nje vajzushe nga Vlora,
Djaloshi nga Bajgora.
Nje vajzushe nga Vlora,
djaloshi nga Bajgora.

Do ta kemi Shqiperine,
kur te marr nuse ne Janine,
nje i lindur ne Koplik
te punoje ne Kacanik.
Nje i lindur ne Koplik
te punoje ne Kacanik.

Do te kemi Shqiperine,
kur n’Ulqin, Presheve, Smokthine
cuna e cupa shqipetare,
te nxene nga nje abetare.
Cuna e cupa shqipetare
te nxene nga nje abetare.

Do te kemi Shqiperi,
kur ne Durres, Struge, Cameri,
te nisemi me veture,
te pime kafe [per mature(?)]
Te nisemi me veture
te pime kafe [per mature(?)]

Do te kemi Shqiperi,
kur nga jug e nga veri,
do te shkojme rend e rend,
ne nje shfaqje a gazmend.
Do te shkojme rend e rend
nga nje shfaqje a gazmend.

Dhe kur t’luajme po ato valle,
dhe te kemi po ato halle,
me nje gjak e shpirt te ri
do te jemi Shqiperi.
Me nje gjak e shpirt te ri
do te jemi Shqiperi.




Sabri Fejzullahu
Publikimi: 12/12/1993
Muzika: Xhevdet Gashi
Teksti: Arif Demolli
Orkestrimi: Xhevdet Gashi


Sabri Fejzullahu - Do Te Kemi Shqiperi
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Do Te Kemi Shqiperi".
3. Video është e këngës "Do Te Kemi Shqiperi", por nuk këndohet nga Sabri Fejzullahu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Sabri Fejzullahu:


Komente 0